SATSO İHRACAT SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI1 Mart 2018, Perşembe

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.Yönetim Kurulu’nun aylık faaliyetleri ile ilgili bilgi vermek üzere kürsüye gelen SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci şunları dile getirdi:

Aybaşında Ocak ayı ihracat rakamlarını TİM, Toyota Türkiye’de açıkladı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Başkanımız Mahmut Kösemusul, Sakarya ihracatının geleceği hakkında önemli açıklamalar yaptılar. “Sakarya’nın ihracat performansı 472 milyon 339 bin dolarla yükselmeye devam ediyor. Sakarya, Ocak rakamlarıyla en çok ihracat yapan ilk 10 il arasında 7.  sırada yer alırken, 24 sektörde yaklaşık 120 ülkeye ihracat gerçekleştirildi.

 

İhracatta hedefimiz en çok ihracat yapan ilk 5 il arasında kalıcı olarak yer almaktır. Ayrıca otomotiv sektöründeki üretim ve ihracat tecrübemizi potansiyeli olan diğer sektörlere de genişletmek istiyoruz. Hiç ihracat yapmamış üyelerimiz ihracat yapsın, alternatif sektör ve pazarlarda da söz sahibi olalım istiyoruz.” Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 443 defa okundu.