SRT Yayın Akışı - 15.12.2018
Son Dakika

‘ESNAFIMIZA BİR TIK KADAR YAKINIZ’27 Şubat 2018 - 16:15, Salı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, tartı aletlerinin muayene ve damgalama işlemleri konusunda esnafa uyarıda bulundu.

ARTI VE FİYATLARI

Başkan Akdardağan, “Bilindiği gibi ‘Tartı Aletleri Muayene ve Yönetmeliğinde’ bir takım değişiklikler yapılmıştı. Bakkallarımızın kullandığı tartı aletlerinin muayene ve damgalama fiyatlarının 2018 yılı bedelleri Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca belirlenmiştir. Odamız üyesi bakkal esnaflarımızda bulunan 3. Sınıf terazilerin 5 kilodan 50 kiloya kadar ve 50 kilo dahil 41, 30 TL artı KDV’dir. Yine 3. Sınıf terazilerde kapasitesi 50 kilodan 350 kiloya kadar ve 350 kilo dahil 48, 30 TL artı KDV’dir. Ayrıca diğer kapasiteler ve fiyat bilgileri odamızın resmi sitesi üzerinden yayınlanmaktadır” diye konuştu.

MUAYENE SÜRESİ 2 YIL

Tartı aletlerinin periyodik muayene süresinin iki yıl olacağını, periyodik muayene süresinin hesaplanmasında damgalandığı yılın esas alınacağını belirten Başkan Akdardağan, “Aletlerin yıl içerisinde hangi tarihte damgalanmış olursa olsun, damgalandığı yıl birinci yıl sayılacaktır. Bu hizmeti oda üyelerimize ulaştırmak için yine yardımcı oluyoruz. Odamızca daha önce yetkili firma ile yaptığımız anlaşma gereğince beyannameleri sitemizden yayınlıyoruz. Esnafımız www.sakaryabakodasi.org.tr adresini ziyaret ederek ilgili ekrandan ‘Bakkal Terazileri ve Beyannameleri Hakkında’ yayınlanan linkine tıklayarak açılan sayfadan beyannamelerini rahatlıkla doldurabilirler. Bir tık kadar yakın olduğumuz esnafımız detaylı bilgi almak isterse odamızla irtibata geçebilir ve teknik hizmet de alabilir. Tüm üyelerimize duyurulur” ifadelerine yer verdi. Simgenur  BATIHAN

Bu haber toplam 252 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar