SRT Yayın Akışı - 13.12.2018
Son Dakika

ÖLMEZ GÜVEN TAZELEDİ26 Şubat 2018 - 11:18, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez ve yönetimi 6.cı Olağan Genel Kurul toplantısında güven tazeledi. Başkan Ölmez toplantıda, TÜMSİAD olarak ''Yerli ve Milli Türkiye'' hedefine ulaşmak için çok daha fazla çalışmak ve üretmek zorunda olduklarını söyl

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez ve yönetimi 6.cı Olağan Genel Kurul toplantısında güven tazeledi. Başkan Ölmez toplantıda, TÜMSİAD olarak ''Yerli ve Milli Türkiye'' hedefine ulaşmak için çok daha fazla çalışmak ve üretmek zorunda olduklarını söyledi.Divan Başkanlığını TÜMSİAD Üyesi Behlül Bayrak, yardımcılıklarını Necmettin Kırık, Adem Bilgen ve İmdat Taşkın'ın yaptığı genel kurulda dernek üyeleri yoğun ilgi gösterdi. 

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

TÜMSİAD Sakarya Şube başkanı Ahmet Ölmez 6.olağan genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada, sürdürülebilir kalkınmanın ancak istikrarlı bir politika ve ekonomi ile sağlanabileceğini söyledi. Ölmez, Ülke ekonomisinin yüzde 95’ini oluşturan Kobi’lerin kalkınmada önemli bir lokomotif görevi üstlendiğine de dikkat çekerek, önümüzdeki 5 yılda bilişim teknolojilerinde çok daha hızla gelişmelerin olacağını, bu nedenle işletmelerimizin de bu sürece kendilerini hazırlamaları gerektiğini söyledi.

 SAVUNMA SANAYİSİ

TÜMSİAD başkanı Ahmet Ölmez konuşmasına şöyle devam etti. ‘’Bir taraftan yerli otomobil üretimi devam ederken, diğer taraftan da Cumhurbaşkanımızın savunma sanayisine yönelik insansız tank üretimini gündeme getirmesi iş dünyası olarak bizleri heyecanlandırmıştır. Ancak bizlerin işadamları ve sanayiciler olarak sadece tankla değil her alanda daha fazlasını yapabilecek inanca sahip olduğumuza inanıyorum.” dedi.

Sakarya’nın otomotiv ve savunma sanayinde önemli bir altyapıya sahip olduğuna da dikkat çeken başkan Ölmez, bu noktada otomotiv ve savunma sanayide daha güçlü bir konuma ulaşmak için başta Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere üniversite, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları olarak daha fazla işbirliğine ihtiyaç olduğunu söyledi.

 YÖNETİM

TÜMSİAD konferans salonunda yapılan genel kurul toplantısında dilek ve temenniler bölümünde yapılan konuşmaların ardından yapılan seçimlerde ise yeni yönetim şu isimlerden oluştu.

 

Ahmet Ölmez (Başkan), Nihat Baltaoğlu, Serkan Kayınoğlu, Ali Çilingir, Naim Yener, İsa Aydoğan, Zekeriya Derman, Oktay Topaloğlu, Nevzat Yetişircan, Tacettin Omar, Yusuf Çokal, Cihan Okur, Muhammet Reis, Şakir Ahmet Terzioğlu, Ömer Çelik, Yunus Zor, Sinan Güneş, Mehmet Mesut Nurdoğan, Nusret Sarı. Denetim Kurulu Faruk Gedik, Nedim Çalman, Mustafa Özdemir.

Bu haber toplam 355 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar