SRT Yayın Akışı - 23.02.2019
Son Dakika

HER ŞEYDE BİRİNCİ OLMALIYIZ13 Şubat 2018 - 16:50, Salı

Haberin Fotoğrafları

Yeşilay Eğitim Seferberliği Projesi tanıtım toplantısında konuşun İl Milli eğitim Müdürü Pervin Töre, “ Yarışmalarda bizim 8'nci il olduğumuzu gördüm. 8'nci il olmak Sakarya gibi milli mücadeleleri güçlü olan bir şehre yakışmıyor. Biz her şeyde birinci

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi tarafından gerçekleştirilen YESEP (Yeşilay Eğitim Seferberliği Projesi) tanıtım programı geniş katılımla gerçekleşti.Programa Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Sakarya Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve davetliler katıldı.

300 BAŞVURU

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır, Yeşilay Eğitim Seferberliği Projesi hakkında bilgi verdi. Kıcır, Gündemimizde Yeşilay eğitim seferberliği projesi ve sağlıklı nesil sağlıklı gelecek projeleri var. Türkiye'de  İl Milli Eğitim Müdürümüzün desteği ile başvurularda önemli bir yere geldik. Bir çok il başvuru yapamamışken, biz 300 aşkın bir başvuru ile Yeşilay Genel Merkezi’ne başvurumuzu yaptık. Amacımız gençler bu projelerle  bağımlıklarla bizim destekçimiz olsun istiyoruz. Yarının mimarisi olan gençlerin bağımlılıklardan uzak durmasını istiyoruz" dedi.

ÇALIŞMALAR HIZLANDI

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise, “Bugün sunumu yapılan sağlıklı gelecek nesiller için Yeşilay'ın düzenlemiş olduğu bu çalışmada milli eğitim olarak asıl ben şükranlarımı arz ediyorum. Bu nesil hastalığı olan bağımlılıktan gençleri kurtarmak için, hiç bulaşmamaları için bilinçlendirilmeleri gerekiyor. Bizde müdürlük olarak zaten yapmış olduğumuz bu çalışmalara Yeşilay gibi örnek olan toplumun derdi ile dertlenen bu kurumun desteği ile çalışmalarımıza hız verdik. Yeşilay'ın dediği gibi eğitim seferberliğine bizde eğitim ordusu olarak hep birlikte katılma sözü verdik. Yarışmalarda bizim 8'nci il olduğumuzu gördüm. 8'nci il olmak Sakarya gibi milli mücadeleleri güçlü olan bir şehre yakışmıyor. Biz her şeyde birinci olmalıyız. 

İŞBİRLİĞİ

‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ ödüllü yetenek yarışmasının sürecide 16 Şubat'a kadar uzatıldı. Hemen bu konuda tüm okul müdürleriyle iletişime geçiyoruz. Bizi birinci sıraya çıkaracak gerekli sayıda müracaatları  artması için öğretmenlerimizle iş birliği yapmak ve onları motive etmenizi istiyorum. Bende sayıyı birebir takip edeceğim. Bu Cumhurbaşkanımızın bir talimatıdır, talimatlar başımızın üzerinedir.” Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 479 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar