SRT Yayın Akışı - 11.12.2018
Son Dakika

DÜNYAYA SAVAŞ DERSİ VERİYORUZ13 Şubat 2018 - 16:12, Salı

Haberin Fotoğrafları

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunun düzenlediği toplantıya katılan Vali İrfan Balkanlıoğlu, Afrin Harakatı ile ilgili açıklamada bulundu. Vali Balkanlıoğlu, ülkemizin kimsenin topraklarında gözü olmadığını, güvenlik güçlerimizin sivillerin z

Ramada Otel’de düzenlenen toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar‘ın yanı sıra; Erenler Kaymakamı Salih Karabulut,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya Defterdarı Mustafa Ceylan, Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, Platform Başkanı Hasan Demir ile üyeler katıldı.

AFRİN’İ KONUŞTU

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili farklı yorum, görüş ve eleştiriler yapıldığını söyleyen Ağar, bir bölücü terör örgütüyle mücadele ediyor gibi gözüküyor olmamıza rağmen, aslında bu toprakları bir şekilde dizayna soyunmuş ve dizaynda gerek terör örgütleri, gerek silahlı örgütler, gerekse vekâlet savaşçılarını bir şekilde hem doğrusal hem de asimetrik olarak kullanmaya çalışan, buradan kendi hedef, menfaatlerine ulaşmak isteyen bazı küresel ve orta ölçekte ülkelerle mücadele ettiğimizi belirtti.

KİMSENİN TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOK

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar’ı ilimizde ağırlamaktan ve platform üyeleri ile bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, şuan Suriye’de bulunan tüm devletlerin farklı emeller peşinde olduklarını, Türkiye’nin ise sadece, kendi sınırlarındaki tehlikeleri bertaraf etmek ve oranın sahibi olan insanların huzuru için bu harekâtı sürdürdüğünü belirterek, ülkemizin kimsenin topraklarında gözü olmadığını, güvenlik güçlerimizin sivillerin zarar görmemesi konusunda tüm dünyaya adeta savaş dersi verdiğini ifade etti.

Bu haber toplam 249 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar