DESTEĞİMİZ TAMDIR12 Şubat 2018, Pazartesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Zeki Toçoğlu başkanlığında gerçekleşti. Büyükşehir Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen oturumda ilave 10 madde ile toplam 94 gündem görüşülerek karara bağlandı. Meclis üyelerinin imar planı değişiklikleri, ilçe belediye meclis kararları, komisyon raporları ve yeni projeleri görüşüldüğü toplantıda AKP ve MHP meclis üyeleri aldıkları ortak kararıyla bir oturum ücretlerini Mehmetçik vakfına bağışta bulunma kararı aldılar.

MİLLETÇE HAZIRIZ

Zeytin Dalı operasyonuna desteğine tam olduklarını ifade eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,”Mehmetçiklerimizin başarı olması için dua ediyoruz. Her türlü desteğimiz onlarla beraber. Mecliste oy birliğiyle aldığımız karar bir sembolik karar. Bütün meclis üyesi arkadaşlarıma bu vefalı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Her türlü desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Hiç kimse ülkemize zarar verme konusunda bu çabalarının önlenmeyeceğini, bunlara gerekli dersin verilmeyeceğini düşünmesin. Gerekirse başka türlü destek vermeye milletçe hazırız” dedi.

HENDEK’E SAMEK MERKEZİ

Toplantıda; Büyükşehir Belediyesi tarafından Hendek’e kazandırılacak SAMEK Merkezi için arsa devir edilerek ve süreç resmen başladı. Yenikent’te bulunan kalıcı iş merkezleri arasında yer alan bir binanın Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na tahsisi için de Başkan Toçoğlu’na yetki verildi. Başkan Toçoğlu, “Kalıcı iş merkezlerinin işlevsel hale geliyor olmasını çok önemsiyorum. Tüm iş merkezleri depreme dayanıklı ve güçlü binalar” dedi.

240 MİLYONLUK YATIRIM

Meclis Toplantısı’nda SASKİ’nin 240 milyonluk yeni yatırım paketi de kabul edildi. Başkan Toçoğlu, “Arıtma tesisleri, içmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon çalışmalarıyla bu yıl SASKİ olarak 240 milyonluk yeni yatırımı hayata geçireceğiz. Büyük bir heyecanla 16 ilçemizin tüm eksiklerini gidermek için projeler üretiyoruz. 240 milyonluk yatırım şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

BERABER İNŞA EDİLECEK

Meclis toplantısında SASKİ’nin Akyazı’ya bağlı Çamlıca ve Altındere Mahallelerinde gerçekleştirilmesi planlanan kanalizasyon yatırımıyla ilgili söz alan Dr. Rüstem Keleş, “İmar ile ilgili konulardan dolayı Çamlıca kanalizasyonunda bahsedilen bölgeler yapılamamıştı. Daha sonra biz o bölgelerin projesini geliştirdik. O bölgeyi Altındere’nin kalan birimleriyle beraber Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştıracağız. Projemiz hazır. İnşallah Akyazı 2. Etap, Çamlıca ve Altındere’yi beraber inşa edeceğiz” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ

1 ve 24. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan geldiği şekliyle kabul edildi. 25 ve 56. maddeler arası İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na oy birliğiyle havale edildi. 57. madde Plan ve Bütçe Komisyonuna, 58. madde Hukuk Komisyonu’na oy birliğiyle havala edildi. 59 ve 67. maddeler arasındaki 9 madde oy birliğiyle kabul edildi. 68 ve 82. maddeler arasında yer alan SASKİ’nin yatırımları için Büyükşehir Belediyesi’nin garantörlüğünü içeren 15 madde oy birliğiyle kabul edildi. 83. madde oy birliğiyle kabul edildi. 84. madde kapsamında Ferizli OSB Asil Üye Ahmet Soğuk, Yedek Üye Samet Zurnacı, Söğütlü 3. OSB için Asil Üye Zeki Toçoğlu, Yedek Üye Ferda Özten, Kaynarca Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB için Asil Üye Şenay Sakal, Yedek Üye Recep Boğaz seçildi. 85. madde oy birliğiyle kabul edildi. 86 ve 94. maddeler arasındaki 9 gündem İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 329 defa okundu.

Resim Galerisi