MUHARREM İNCE SAKARYA'DA9 Şubat 2018, Cuma

Orhan Camii'nde Cuma namazı kılan Muharrem İnce, daha sonra cami yanındaki çay ocaklarında esnafla sohbet etti. Küçüklüğünde Adapazarı'na babasıyla geldiğini anlatan İnce;

"Babam kamyon şoförüydü. Buraya Şeker Fabrikası'na küspe almaya geliyorduk. Büyük robotlarla kamyona aktarırlardı. Günde iki kere geldiğimiz oluyordu" ifadelerini kullandı.

Vatandaş tarafından, "Kılıçdaroğlu'nu indiremediniz" sorulan soruya ise Muharrem İnce şöyle cevap verdi;"Amacımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu indirmek değil, Erdoğan'ı indirmek" dedi.

İnce daha sonra parti binasının önündeki Şemsiyeli park alanında kısa bir miting yaptı. Türkiye’deki iç ve politika gündemini değerlendiren Muharrem  İnce ,” Biz Türkiye’de ne istiyorsak CHP ‘de onu istiyor. Kurucu irade kurtuluşu da gerçekleştirecektir. Kurucu partidir Cumhuriyet Halk Partisi, direnen partidir. Ama artık direnen parti olmaktan çıkıp kazanan parti olmak zorundadır. Bunu başaracağız. Türkiye’yi bu girdaptan kurtaracağız. Türkiye sürekli aldatılan bir iktidara ve  Türkiye sürekli kaybeden bir muhalefete mahkum değildir. Kaybeden bir muhalefeti de değiştireceğiz , kandırılan bir iktidarı da değiştireceğiz. Umut olacağız Türkiye’ye. Kurultayda beni destekleyen Sakarya İl Teşkilatına ve üst kurul delegelerine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Gerçekleştirilen toplantının ardından Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve partililer ile birlikte şehir merkezinde bulunan Çark Caddesi'nde yürüyüş yaptı. Yürüyüş sırasında esnaflara ve vatandaşlara selam verdi. Çark Caddesi'nin sonunda sloganlarla biten yürüyüş sonrasında Muharrem İnce ilimizden ayrıldı. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 1269 defa okundu.

Resim Galerisi