SRT Yayın Akışı - 23.01.2019
Son Dakika

YERLİ OTOMOBİL İÇİN HAZIRIZ8 Şubat 2018 - 10:35, Perşembe

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret eden Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk yerli otomobil üretimi konusunda, “Ferizli’ye yapılacak böyle bir yatırım için hazırız” şeklinde konuştu.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ve AK Parti Ferizli İlçe Başkanı Dursun Ali Dal, muhtarlar ve STK başkanları ile birlikte Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Vali Balkanlıoğlu’nun yerli otomobil konusunda, ‘Ferizli OSB bu iş için uygundur’ açıklamasından duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Soğuk ve beraberindeki heyet, kendisine teşekkür etti.

ÇOK İSTİYORUZ

Soğuk, “Susuz kalmış toprağın yağmuru beklediği gibi bizde bunu büyük bir heyecanla bekliyoruz. Sizin de bu konuda önemli bir çalışma yaptığınızı biliyor ve arkadaşlarımla birlikte yakından takip ediyorum. Biz Ferizli’ye yapılacak böyle bir yatırım için hazırız. İlçemiz Doğanca-Seyifler mahallelerimiz arasında, 6 bin 500 dönüm arazimiz hazır bulunmaktadır. Eğer bu proje Ferizli ilçemizde yapılırsa Marmara Bölgesi’nin en büyük OSB’si olacaktır. Ferizli olarak yerli otoya talibiz, çok istiyoruz ve arzuluyoruz. Bu konuda herkesin desteğini bekliyoruz. Yerli oto üretimi Ferizli’mize de, Sakarya’mıza da birçok katkıda bulunacak, istihdam sağlayarak milli gelirimizi arttıracaktır” dedi.

PARİS OLACAK

Vali Balkanlıoğlu ise, “Eğer yerli otomobil Ferizli’de üretilirse Ferizli bu bölgenin Paris’i olacaktır. Ayrıca Sakarya’ya da büyük bir katma değer sağlayacaktır. İnşallah bu katma değer Ferizli’ye nasip olur diye düşünüyorum. Gerek milletvekillerimiz gerek ticaret ve sanayi odamız yerli otomobilin Sakarya’ya gelirse yerinin Ferizli olacağı konusunda mutabık kalmıştır. Bizimde çabamız bu yöndedir. Ben bu konuda Gerek Belediye Başkanımız Ahmet Soğuk’un Gerek AK Parti ilçe Başkanı Dursun Ali Dal’ın gerek Muhtar ve STK’larımızın çabalarını takdirle karşılıyor ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Saim İŞÇİ 

Bu haber toplam 385 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar