DOLANDIRILDIĞINI İDDİA ETMİŞTİ6 Şubat 2018, Salı

Akyazı ilçesinde, Y. E. A.'a ait iş yerinden aralarında iki 'bitcoin' serverının da bulunduğu 450 bin liralık elektronik cihazın çalınmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada, Y. A’nın kuzeni 26 yaşındaki S. A'ın da hırsızlığa karıştığı belirlenerek, hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. S. i A.kuzenine ait işyerinden çalınan bilgisayarları dükkana iade edip polise teslim oldu.

Akyazı'da bilişim ofisinden sanal para 'Bitcoin' serverlarının da bulunduğu cihazların çalınması olayı ile ilgili soruşturmada adı geçen üçüncü zanlı kendiliğinden teslim oldu. İstanbul'da düzenlenen operasyonla R.A. ve V.A. yakalanmış ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardı. Kuzeninin dükkanından yarım milyonluk soyguna karışan S. A. günler sonra polise teslim oldu. Emniyette ki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen genç kadın çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

S. A. bir süre önce yarış atı alarak kendisini ortak ettiğini söyleyen arkadaşı tarafından dolandırıldığını iddia ederek, savcılığa suç duyurunda bulunmuştu. S. A.dolandırıldığını iddia ederek gündeme gelmişti.

Bu haber toplam 289 defa okundu.