SRT Yayın Akışı - 21.01.2019
Son Dakika

KARASU HER DAİM HAZIR6 Şubat 2018 - 10:50, Salı

Savunma sanayi stratejik üssü BMC’nin Sakarya Karasu’da inşa edilmesi ile ilgili düşüncelerini dile getiren Başkan İspiroğlu “Bizler haritadan silindi denilen bir şehri şuan Türkiye’nin en iyi şehirlerinden biri haline getirdik” dedi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Sakarya ve Karasu olarak böyle bir üssün burada inşa edilecek olması bizleri oldukça memnun etti. Burada sağlanacak istihdam ile BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak beyin de ifade ettiği gibi hem Sakarya hem Karasu çok kazanacak. Bizler üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Sakarya olarak her geçen gün daha da ileri adımlar atıyoruz. Sakarya için deprem zamanında haritadan silindi demişlerdi. Bizler haritadan silindi denilen bir şehri şuan Türkiye’nin en iyi şehirlerinden biri haline getirdik. Yapılan hizmetler ve halkımızın desteği ile bunu bizler başardık”  dedi.

SAKARYA RAKİPLERİNDEN ÜSTÜN

Sakarya’nın yükselişe geçtiğine değinen Başkan İspiroğlu; “Sayın Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun da sıklıkla söylediği gibi, Sakarya’nın İstanbul’a yakınlığının yanı sıra, büyük bir limanı var. Yan sanayimiz ve bu konuda yetişmiş insan gücümüz mevcut.  Avrupa pazarlama noktalarına yakınlığı ile de bu iş için en uygun yer Sakarya. Bizler bu iş için rakip şehirlerimizden daha üstün ve daha iyi durumdayız. Karasu olarak tercih edilmemizde ayrıca bizleri onurlandırdı. Sakarya’yı daha iyi günler bekliyor” sözleri ile memnuniyetini dile getirdi.

 SAKARYALI HAZIRLANMALI

Sakarya’nın kendi grubunun geleceğini belirlediğini ifade eden BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak; “Biliyorsunuz savunma sanayi stratejik üssü BMC Karasu’da inşa etme kararı aldı. Sakaryalı bunun farkında mı bilmiyorum. Karasu’da büyük bir savunma sanayi üssü kuruyoruz. Tabi Sakarya şehre yapacağı katkı dolayısı ile milli arabaya odaklanmış. Ama savunma sanayi stratejik üssü olan BMC, milli otomobilden en az 5 kat daha fazla katkı yapacak bu şehre. Bir kere oluşturacağı ciro itibari ile milli arabanın 10 yılda, 20 yılda getireceği ciroyu, en az 5 yılda Sakarya’ya kazandıracak. Sadece BMC’de çalışacak insan gücü 10 binin üzerinde olacak. Ciroda 10 milyon dolar civarında olacak. Bu Karasu’da olacak. Ona göre Sakaryalı hazırlanmalı” dedi.  Simgenur BATIHAN

Bu haber toplam 238 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar