TARİHİ KÖPRÜ İÇİN İLK ADIM ATILDI5 Şubat 2018, Pazartesi

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken; meclis üyeleriyle birlikte Beşköprü Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi, bölgedeki esnaflara misafir oldu. Serdivan Beşköprü Park’ta düzenlenen programda konuşan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, yapılan çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendirirken kendisine yöneltilen sorulara da cevap verdi.

RESTORASYON

Justininanus Köprüsü’nün UNESCO-Dünya Miras Listesi’ne girmesi ile ilgili yapılan çalışmaları anlatan Başkan Alemdar, “1500 yıldır tarihimize tanıklık eden Justinianus Köprüsü’nün Dünya Miras Listesi’ne alınması için girişimde bulunduk. Bu yolda ilk adım Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen restorasyon ihalesiydi. Serdivan Belediyesi’nin de köprü aydınlatma projesi, restorasyon projesine dahil edilerek restorasyonun kapsamı genişletildi. İnşallah Dünya Miras Listesi’ne kabul edildikten sonra Justinianus Köprümüz hak ettiği değeri görecek ve dünyanın dört bir yanından insanlar bu kadim eseri görmek için buraya gelecek” dedi.

MİLLETE HİZMET

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken de, AK Parti olarak millete hizmeti Hakka hizmet olarak gördüklerini ifade ederek, “Biz hemşerilerimizin her zaman en iyiye, en güzele layık olduklarını düşünüyoruz. Belediye Başkanımızla birlikte mahallelerimize yaptığımız ziyaretlerde; vatandaşlarımızın gösterdikleri teveccüh, güler yüz ve samimiyet bizler için en büyük ödül” diye konuştu. Simgenur BATIHAN 

Bu haber toplam 241 defa okundu.