SRT Yayın Akışı - 24.01.2019
Son Dakika

DP’DEN TARIM ELEŞTİRİSİ31 Ocak 2018 - 17:13, Çarşamba

DP İl Başkanı İsmail Ergül, uygulanan yanlış tarım politikaları sonucunda şeker pancarı üreten çiftçi sayısı ve ekim alanlarında hızla düşüş yaşandığını söyledi.

Ergül yaptığı yazılı açıklamada, “Pankobirlik’in verilerine göre 2003 yılında 459.521 çiftçimizin 319.498 hektar ekim alanında yaptığı şeker pancarı üretimi, 2015 verilerine göre 122.531 çiftçimizin 272.990 hektar alanda ekim yapması şeklinde gerçekleşmiştir. Uygulanan yanlış tarım politikaları sonucunda şeker pancarı üreten çiftçi sayımızdaki ve ekim alanlarındaki düşüş, bu verilerden de gayet iyi anlaşılmaktadır. Tarım, Demokrat Parti olarak geçmişte olduğu gibi bugün de en öncelikli konularımız arasındadır. Halka hizmet Hakk’a hizmettir mantığı içerisinde çiftçimizin sorunları öncelikli meselemiz olmakla birlikte, milletimizin sağlıklı üretim ve tüketim yapmasını sağlamak da bizim kendimizi sorumlu hissettiğimiz konular arasında yer almaktadır” dedi.  Saim İŞÇİ  

Bu haber toplam 328 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar