2019 SEÇİMİ SERT GEÇECEK29 Ocak 2018, Pazartesi

YOLA DEVAM

Ak Parti Genel Merkez tarafından Ak Parti Sakarya İl Başkan aday olarak gösterilen il başkanı Fevzi Kılıç, bir basın toplantısı düzenledi. Best Western Premier otel’de gerçekleşen basın toplantısına il yönetimi ile basın mensupları katıldı.İlçe kongreleri şeffaf ortamda tamamladıklarını sözleri ile ifade eden Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, üç yıldan bu yana Sakarya için önemli çalışmalar sergiledik. Önümüzde bir kongremiz daha var. Genel merkezimizin istişare neticesinde yine bu göreve talip olduk. Elimizdeki yönetim kurulumuzu daha da zenginleştirerek yolumuza devam edeceğiz.”

 CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ

Oluşturacağımız yeni yönetimle 2019 seçimlerini en iyi bir şekilde atlatacaklarını belirten Kılıç, “Bugün baktığımız zaman 2019 seçimleri zor olduğunu sert bir şekilde geçeceğini gözlemleniyoruz. Biz Sakarya teşkilatı olarak her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Üç yıldır teşkilatla iyi mücadele ettik. Şehrin sorunları ile alakalı zaman zaman bakanlarla zaman zaman genel müdürlerle toplantılar yaptık. Ama hangi tarafa il olarak daha ağırlık verdiniz sorarsanız bize inanınki teşkilata biraz ağırlık verdik. Ama kongre süreci sonrasında Allah nasip ederse Sakarya’nın sorunları ve problemleri ile alakalı hangi şiddetle cümleler söylenirse biz söyleriz. Yani bu konulara mutabıkız.

AÇIĞI KAPATACAĞIZ

Bin yataklı hastanesinden, bölge adliye mahkemesi gibi nerelerin gelmesi ya da ne gibi hizmetlerin yapılması gibi gerektiğini biliyoruz. Ama bu konuları belki bu süreçte noksanımız olmuştur. Ama bundan sonraki süreçte inşallah bu açığı kapatacağız. Çünkü bundan sonra başka gündemiz olmayacağı için şehrimize hizmet getirme dışında başka bir düşüncemiz olmayacaktır. Herkesin bir beklentileri var. Kiminin makam beklentisi kimilerin farklı beklentisi var. Biz buna saygı duyarız. Ama asla biz böyle bir resmi tarafa çekilip te kendimizi takdim edipte siyaset asla yapmayız yapmayacağız. Şehrin ve halkın menfaati neyse o nokta da karar vererek mücadele edeceğiz “ dedi.

ORTAK KARAR

Basın toplantısının ardından gazetecilerin gündem ile ilgili soruları cevaplayan  Başkan Kılıç, “Ada Expresi Gar Meydanından kalkmalımıdır? Sorusuna ” Gönlümüz olarak bu trenin şehrin merkezine gelmesini isteriz. Ama TCDD’nin üst geçit yapılması ile ilgili projesi var. Fakat, Büyükşehir Belediyesinin bu geçitlerin şehir trafiğini ciddi anlamda aksatacağı konusunda çekincesi  var. Dolayısıyla yüzde yüz olacak bir çalışma ortada yok. Ama bundan sonraki süreçte biz gerekli görüşmeleri belediye başkanımızla görüşüp ortak bir karar çıkacağını inanıyorum” diye konuştu.

BAŞKANLARLA SORUN YOK

İlçe belediye başkanlarınızla probleminiz var mı? Sorusuna da Kılıç,”Hiçbir ilçe belediye başkanlarımızla problemiz olmamıştır. Ama bizimde şöyle bir tarzımız var. İlçe belediye başkanlarımızın hizmetleri noktasında veya vatandaşla iletişim noktasında biraz daha onları kendilerine temkinlerinde bulunuyoruz. Şahsi olarak hiç kimseyle problemimiz olmamıştır” dedi. Saim İŞÇİ    

Bu haber toplam 616 defa okundu.

Resim Galerisi