SRT Yayın Akışı - 23.01.2019
Son Dakika

ÇELİK: MEMLEKETTE GÜZEL İŞLER OLUYOR29 Ocak 2018 - 15:22, Pazartesi

Türkiye’de güzel işler olduğunu vurgulayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik; “Türkiye üretmede üretim yetkinliği yüksek, hızla büyüyen bir ülkedir” dedi.

“DİZEL MOTOR YAPMAYA YÖNELMELİYİZ”

Dizel motorun önemine değinen AK Parti Sakarya eski Milletvekili Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik; “Bazı ülkelerde dizel motor üretiminin yapımı durdurulmaktadır. Biz Türkiye olarak, dizel motor yapmaya yönelmeliyiz. Hatta dizel motor üretimi yolundayız. Ülkemiz; üretmede üretim yetkinliği yüksek hızla büyüyen bir ülkedir. Özellikle gençlerimiz projelere doğru yönelmelidir. TÜBİTAK; hayata faydalı projesi olan gençlerimize okulunu bitirdikten sonra 100 milyara kadar hibe kredi vermektedir. Yakın bir zamanda Bilim Teknoloji Vakfı’nıda kurarak, gençlerimize faydalı olacağız” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 272 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar