CHP’DE 14 KURULTAY DELEGESİ İNCE’YE DESTEK VERECEK28 Ocak 2018, Pazar

KURULTAY

CHP’de Sakaryalı kurultay delegeleri genel başkanlık yarışında Muharrem İnce’yi destekleme kararı aldı. Erdoğan Isır’ın İl Başkanı olduğu CHP’de Sakarya Örgütü’nün 14 oyu bulunuyor. Milletvekili Engin Özkoç ise doğal delege olarak oy kullanacak. Konuyla ilgili İl Örgütü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

PM’YE KOLUDRA

Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile örgütümüzün daha ileri seviyelere taşınacağına inanıyoruz. Çarşaf listeyle, örgütün irade ve ruhuna uygun olarak belirlenmesi hayati önem taşımaktadır. Bunun içinde Parti Meclisine kurultay delegemiz Şaban Koludra’yı aday olarak önereceğiz.

İŞTE O DELEGELER

Nurhan Aydın, İbrahim Bircan, Oğuzhan Curoğlu, Azize Çeroğlu, Mustafa Çınal, Ali Gökpınar, Erdoğan Isır, Sabiha Işık, Ecevit Keleş, Şaban Koludra, Hüseyin Kurt, Fatma Kurtuluş, Ali Teke, Ulaş Yusuf Konyalı.

BİZ BÖYLE BİR PARTİYİZ

Örgütün kurultay kararını değerlendiren CHP Milletvekili Engin Özkoç, “Arkadaşlar seçimle göreve geldiler. Özgür iradeleriyle de böyle bir karar aldılar. CHP, demokrasiye inanmış bir partidir. Birileri aday olacak, birileri de onları destekleyecek. Onların kararı da Muharrem İnce’den yana oldu. Kararlarına saygı duyuyoruz” dedi.    

Bu haber toplam 586 defa okundu.