SRT Yayın Akışı - 23.01.2019
Son Dakika

CANİLERE ÖMÜR BOYU HAPİS16 Ocak 2018 - 09:57, Salı

Kaynarca’da 9 aylık hamile kadına tecavüz edip, 10 aylık çocuğu ile birlikte öldüren iki caninin cezası belli oldu. Mahkeme, vahşice işlenen bu suça ömür boyu hapis cezası verdi.

VAHŞİ CİNAYET

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Kaynarca’da 9 aylık hamile olan ve tecavüz edildikten sonra 10 aylık çocuğu ile birlikte öldürülen Suriyeli Emani Al Rahmun’un cinayeti tüm vicdanları yaralamıştı. Sanıklar Birol Karacal ve Cemal Bay, ‘Kasten Adam Öldürme’, ‘Cinsel Saldırı’, ‘Konut Dokunulmazlığı İhlali’, ‘Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’ suçlamalarından yargılandı.

İNDİRİM YOK

Mahkeme heyeti sanıklara ayrı ayrı nitelikli cinsel istismar suçundan 30 yıl hapis, anneye karşı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet, çocuğa karşı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış hapis, yağma suçundan 15 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 21 yıl, konut dokunulmazlığından 6 yıl olmak üzere toplam 132 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme takdiri indirim hükmünün uygulanmayacağını belirtildi.

KISAS İSTİYORUM!

Kaynarca'da katledilen eşi ve çocuklarının katilleri için idam kararı verilmesini beklediğini söyleyen acılı eş Halid Al Rahmun, kısas beklediğini ifade etti.

Bu haber toplam 329 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar