25. YILINI MUHTEŞEM BİR GECE İLE TAÇLANDIRDI3 Ocak 2018, Çarşamba

Sakaryalı Pop Müzik Sanatçısı “Onun Adı Efsane Sakarya”, “Ne Aşk Ne Hayat” ve “Sakaryaspor 50. Yıl Marşı (Bu Kalp seninle Sakaryaspor” şarkılarının Bestekârı Akif Yener; sanat hayatındaki 25’inci yılını AKM’de düzenlediği muhteşem programla kendisini yalnız bırakmayan hayranlarıyla birlikte kutladı. Özcan Yemiş’in sunumuyla gerçekleşen İmza günü etkinliğine gelen herkese imzalı Cd’sini hediye eden Akif Yener; programda tüm parçaların da seslendirdi.

OKULLARDA SAKARYA MARŞI ÇALINMALI

Gecede bir konuşma yapan Sakaryalı Pop Müzik Sanatçısı Akif Yener; sanat hayatı hakkında bilgiler vererek, Milli Eğitim'e de öneri sundu. Sakaryaspor için bestelediği "Onun Adı Efsane" şarkısının Sakaryaspor için yazılan ilk şarkı olduğunu hatırlatan Akif Yener; “Kocaeli'de şehrin takımı için bestelenen şarkının okullarda teneffüs zili olarak çalındığını söyledi. Yener; “Biz önceki Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile bu projeyi konuşmuştuk hayata geçirilecekti ama nasip olmadı. Umarım; yeni müdire Pervin Töre hanım; bu projeye sıcak bakarsa proje uygulanır diye düşünüyorum” diyerek, duygularını ortaya koydu.

YEREL SANATÇILAR DESTEKLEMELİ

Programda söz alan RATED Başkanı Remzi Adıyaman ise Sakarya'da Akif yener gibi değerli sanatçılara destek vermemiz gerekir. Bende sanatçıyım zorlu çalışmalar ile ortaya çıkarılan emeği bilirim. Yerel sanatçılara sahip çıkılması gerekir. Sakaryaspor maçlarında kendi sahamızda Akif Yener'in yaptığı şarkıyla dinlemek, duymak isterim ben şahsen. Bu akşam çok güzle bir program oldu katılmaktan mutluyum. Akif Yener'in 25 sanat yılınız kutluyorum" dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 125 defa okundu.

Resim Galerisi