SRT Yayın Akışı - 21.10.2018
Son Dakika

GENÇ ÇİFTÇİLERE HİBE HAYVAN DAĞITIMI YAPILDI3 Ocak 2018 - 10:15, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Geyve’de, “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında hibe desteğini hak kazanan çiftçilere, hayvanları dağıtıldı.

Tarımda genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla 2016 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında Geyve’den hak sahibi olan çiftçilere hayvanları dağıtıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi hakkındaki tebliğe göre Geyve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılan başvurular sonunda 21’i hayvancılık, 8’i bitkisel üretim olmak üzere 29 hibe destek projesi onaylandı.

3 SENE SATIŞI YASAK

Bu kapsamda Geyve’de geçtiğimiz hafta içerisinde 6 çiftçiye küçükbaş hayvanları dağıtılmıştı. Bu hafta ise Romanya’dan TIR’larla getirilen hayvanlar Setçe, Demirler, Sekiharman, Hisarlık, Halidiye, M.Oruç, Akıncı, Kızılkaya, Çamlık ve Hacıormanlar köylerindeki 15 üreticiye Belçika Mavisi ve Simental cinsi 6’şar tane dişi sığır İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık personeli nezaretinde dağıtımı gerçekleştirildi. Hibe destek sahiplerine dağıtımın tamamlandığı Geyve’de uygulanan proje ile hayvan sahibi olan girişimcilerin üretimleri her aşaması 3 sene boyunca kontrol altında olacağı ve bu süre boyunca satışının yasak olduğu belirtildi. Hayvanlarını teslim alan çiftçiler memnuniyetlerini dile getirerek böyle bir destekten dolayı devlete teşekkür ettiler.

Bu haber toplam 126 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar