SRT Yayın Akışı - 22.10.2018
Son Dakika

BEKTAŞ GÜVEN TAZELEDİ2 Ocak 2018 - 10:40, Salı

Haberin Fotoğrafları

Minibüsçüler Odası’nın 6.Olağan Genel Kurulu tek liste ile gerçekleşti. Protokol üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği kongrede Ali Bektaş’a rakip çıkmadı

Ak Parti MKYK Üyesi ve Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Erol Aydın, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya Muhtarlar Federasylonu Başkanı Erdal Erdem, SESOB’a bağlı oda başkanları ve minibüsçüler katıldı. Tek liste ile gidilen kongrede yaşanan yoğunluk salona sığmadı.

YATIRIMLARI ANLATTI

 Minibüsçülerinin kongresinde Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç birer konuşma yaptı. Milletvekili Yavuz şehirde yaşanan değişimi ve minibüsçü esnafının sorunlarını aktardı.

BEKTAŞ MESLEKTAŞLARINI UYARDI

Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ali Bektaş 2006 yılında teslim aldığı odanın geldiği durumu aktardı. Bektaş 500 üyeli odanın bin 500'den fazla insana istihdam sağladığını ve 400 milyonluk bir marka değerine ulaştıklarını söyledi. Ali Bektaş meslektaşlarına seslenerek "Bizler esnaf odasıyız. Her siyasi görüşten üyemiz var. Hepimiz aynı düşünmek zorunda değiliz. Ancak bizim meslek birlikteliğimiz var. Araçlarımızda siyaset yapmak hatta siyaset konuşulması bile bizim için uygun değil. Vatanımızın birlik ve bütünlüğü için her zaman en önde görev aldık almaya da devam edeceğiz" dedi

AYNI HAT

Ali Bektaş TCDD Gar Müdürü'nün basına yansıyan söylemlerini eleştirdi. Taksi Dolmuş ve Minibüslerin aynı güzergahı paylaşmasından yaşanan sorunun temelini araştırdığını ifade eden Bektaş "Aynı hatta iki farklı ticari aracın çalışması sıkıntı yaratıyor. Taksi Dolmuş ve minibüsler birleşsin isteniyor. Üyelerimiz bu duruma razı değil." Ali Bektaş "Hatların etkin çalışması için dolmuş-minibüs birlikteliğine dolmuşçular yanaşmadı. Minibüs ve taksi dolmuş rekabetinin sürdürülebilir değil. Bu gerçekleri bilelim ve ona göre çalışalım" dedi.

KAMERA ZORUNLULUĞU

Bektaş "İçişleri Bakanlığımız kamera zorunluluğu getirdi. Bu kurala hepimiz uymak zorundayız. Ruhsat yenilerken kamera zorunluluğu aranacak. 1 Ocak-21 Ocak arasında ruhsatlarınızı yenilemeniz gerekiyor. Artık eskisi gibi işler salla pati olmayacak" dedi.

Ali Bektaş konuşmasında Özel Adatıp Hastanesi ile anlaşma yaptıklarını belirterek oda esnafını özel hastanede yüzde 25 indirim yapılacağını söyledi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 125 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar