SRT Yayın Akışı - 13.12.2018
Son Dakika

MEKKE'NİN FETHİ VE KUDÜS2 Ocak 2018 - 10:30, Salı

Geyve Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenlediği Mekke'nin fethi ve Kudüs programında konuşan Muzaffer Yemiş: "AB kapısında beklemekten vazgeçip İslam birliğini kursak, dünyanın hiçbir yerinde mazlumun kanı ve göz yaşı akmaz."dedi.

Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi salonunda  düzenlenen programa katılım çok oldu,  İbrahim Akın sundu. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Merkez cami imam-hatibi Recep Yamal hoca Kuran-ı Kerim tilavet etti. Geyve AGD başkanı Bilal Şehir, Sakarya AGD başkanı Hasan Zengin ve emekli öğretmen Fatih Aksu selamlama konuşması yaptı. Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın Mekke'nin fethi hakkındaki konuşması slayt halinde sunuldu. Murat Yurttadur ile Recep Yamal hocalar ezan okudu.

MAZLUMUN GÖZYAŞI DURUR

Geceye konuşmacı olarak katılan Muzaffer Yemiş , şunları söyledi: Mekke'nin bin 387 yıl önce Peygamber Efendimiz tarafından fethedilmesi, insanlık tarihi için çok önemlidir. Mekke'yi fetheden ordu hangi ruhu taşıyorduysa; İstanbul'u, Diyarbakır'ı, Çanakkale'yi fetheden ordu da aynı ruhu taşıyordu.  Yeryüzünde mazlumun kanının durmasını, gözyaşının dinmesini istiyorsak İslamiyeti dünyaya hakim kılmalıyız.

ÖDÜL TÖRENİ

Anadolu Gençlik Derneğinin öğrenciler arasında düzenlediği Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Dereceye giren öğrenciler:

1.Selhattin Dayanç: Karaçam Ortaokulu (ilde 3.)

2.Nazlıcan Akın: OsmanGazi Ortaokulu( İlde 8.)

3.Muhammet Emre Bul: Geyve İ.H.Ortaokulu(İlde 10.) Mehmet AYDOĞAN

Bu haber toplam 134 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar