SRT Yayın Akışı - 24.05.2019
Son Dakika

SAKADEM’İN İLK ZİYARETİ YILMAZER’E1 Ocak 2018 - 11:09, Pazartesi

Sapanca’nın ilk bayan esnaf derneği SAKADEM, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’i makamında ziyaret etti.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, yeni kurulan dernek yönetimine ve derneğe yeni katılacak tüm bayan esnaf üyelerinin çalışmalarında başarılar diledi.

Sapanca Belediyesi, olarak kadın esnafların desteklenmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getiren Başkan Yılmazer, “Esnaflık emek yoğun çalışma gerektiren bir meslektir. Kadınların bu nedenle yükü oldukça fazladır. Onların iş dünyasında daha aktif yer almaları için yerel yönetimler olarak bizlere düşen görev neyse yapmaya hazırız” diye konuştu. Başkan Yılmazer, yeni kurulan Sapanca Kadın Girişimciler Derneği’nin Sapanca’lı hanımlar açısından kazanım olduğunu belirtti.

BİRLİKTE HAREKET

Ziyarete gelen kadın esnaflar, dernek kurma çalışmaları hakkında Başkan Yılmazer’e bilgi verdi. SAKADEM Başkan’ı Tanyel Yurtsever, kadınların her alanda olduğu gibi esnaflıkta da daha aktif olmaları için çalışmalar yaptıklarını, bu kapsamda ilk olarak Sapanca’da faaliyet gösteren tüm kadın esnafları bir araya getirmeyi planladıklarını söyledi.  Başkan Yurtsever, “Geçtiğimiz haftalarda Başkan Yılmazer’in öncülüğünde gerçekleşen bayan esnafların buluşması bizim açımızdan lokomotif görevi gördü. O gün gözlemlediğimiz biz bayan esnafların bir arada birlik içinde hareket edersek, birbirimize desteğimiz artacak ve girişimci bayanların cesaretiyle çevresine örnek teşkil edecekler. Bu yöndeki ilk adımımızı attık ve dernek oluşturma çalışmamızda büyük yol aldık. Artık Sapanca’da işletmesi olan ya da girişimci olan bayanları bu çatı altında tek yürek olmaya SAKADEM’e davet ediyoruz” dedi.  Simgenur BATIHAN

Bu haber toplam 119 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur