SRT Yayın Akışı - 13.12.2018
Son Dakika

İYİ PARTİ AKYAZI’DAN SİVİL SİLAHLANMASINA TEPKİ27 Aralık 2017 - 15:57, Çarşamba

Cumhurbaşkanı tarafından imzalandıktan sonra önceki gün Resmi Gazetede yayımlanan KHK ile ilgili olarak İYİ Parti Akyazı İlçe Başkan Yardımcısı Adem Güner imzasıyla bir basın açıklaması yapıldı.

İYİ Parti Akyazı teşkilatından yapılan açıklamada “Yeni KHK ile sivil vatandaşlara teröre karşı silah kullanma yetkisi verilmiştir. Merak ettiğimiz husus sivil vatandaşlarımızın silahı kime karşı nerede ve nasıl kullanacağıdır. 15 Temmuz kalkışmasından iki gün önce askere sokağa inme serbestîsi veren kararı düşünürken, iki gün sonra askerin kalkışma ile sokağa çekilmesi nasıl vahim sonuçlar doğurmuştur. Bu vahim karardan derhal dönülmesi yetkililer için zarurettir.  Bu tür önemli konuların KHK ile değil TBMM tarafından alınacak kararlarla uygulanması şarttır. Aksi takdirde sosyal barış ve adalet açısından ileride telafisi mümkün olmayan onulmaz yaralar açacaktır. Bunları görmek için kâhin olmaya gerek yoktur. Bu tür kararların ülkemizi iç savaşa sürükleyeceği aşikârdır.  Bu vatan çok badireler atlatılarak kurulmuştur. Yetkililerimizin bunu tekrar gözden geçirerek Türk Milletine 21. Asrın lider ülkesi yapacak donanımla yönetmesini arzu ediyoruz. Bu nedenle, sivil vatandaşlara silah kullanma yetkisinin verilmesini uygun görmüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber toplam 171 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar