SRT Yayın Akışı - 21.10.2018
Son Dakika

TEKSTİL SEKTÖRÜNDE ANTİDAMPİNG SORUNLARI MASAYA YATIRILDI27 Aralık 2017 - 10:13, Çarşamba

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda faaliyet gösteren ve çoğunluğunu tekstil üreticilerinin oluşturduğu 24. Meslek Komitesi tekstil ürünlerinde uygulanan Anti Damping sorunları ile ilgili düzenlenen toplantıda meslek grubu üyeleri ile bir araya geldi.

Yaklaşık 70 kişilik bir katılımla gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş,  Sakarya’nın üretim anlamında önemli bir yere sahip olduğunu dile getirerek ülke ekonomisine ciddi katkıları olan stratejik bir bölge olduğunu ifade etti. Ağırlıklı makine imalatı ve otomotive yönelik bir imalatımız olsa da tekstilde de ağırlığa sahibiz. Bu sektörlerde daha da ilerleyeceğimize inanıyorum” dedi.

20 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM

24. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Alican Yıldırım, “Ülkemizde ortalama 4000 adet brode makinesi vardır. Bu da ortalama 20 bin  kişilik istihdama olanak sağlar. Ancak brode sektörünün yarattığı yan iş kollarındaki istihdam da hesaba katıldığında bu rakam 4 katına çıkabiliyor. Yıldırım ayrıca Uzakdoğu brode ve nakış ürünlerinin ülkemize zararları konusuna da değinerek “Ülkemizde kullanılması yasak olan boyalı ürünlerin ithalinin serbest olması insan sağlığı açısından zararlıdır. Dış ticaret dengemizin bozulmasına ve vergi kayıplarına sebep olmaktadır. İthalat ihracatın önüne geçmektedir. Yerli üretimin azalmasına sebep olurken işsizliği arttırmaktadır.  Uzakdoğu ürünlerinin ucuz olmasından dolayı rekabet piyasası olumsuz etkilenmektedir” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 195 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar