SRT Yayın Akışı - 19.10.2018
Son Dakika

PAMUKOVA’DA COŞKULU KONGRE25 Aralık 2017 - 11:58, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

AK Parti Pamukova İlçe Teşkilatı Kadın Kolları 5.Olağan Kongresi’nde Sibel Bilal Koç, görevini Canan Boncukçu’ya devretti.

Ak Parti Pamukova İlçe Teşkilatı Kadın Kolları 5.Olağan Kongresi, Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Kongreye Ak Parti Sakarya Milletvekili ve Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Ali İhsan Yavuz, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Ak Parti ilçe Başkanı Fatih Akın, Belediye Başkanı Cevat Keser, Ak Parti 25.Dönem Milletvekili Ali İnci, 24. Dönem Milletvekili adayı Ender Serbes partili kadınlar ve misafirler katıldı.

SİYASETİN ÖZNESİ

Kongrede, Sibel Koç kadın kolları başkanlığı görevini Canan Boncukçu’ya devretti. Boncukçu, “Bizler siyasetin nesnesi değil siyasetin öznesiyiz. İnşallah devralacağımız bayrağı daha yükseklere taşıyarak, yaklaşan seçimlerde canla başla birlik içerisinde durmadan çalışacağız” dedi.

GEÇMİŞİ HATIRLATTI

Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi: Bırakın kamuda çalışanların baş örtüsü takma yasağını, avukat bile olamıyordu. Çarşaflı fotoğrafla kimlik verilmedi. Üniversite kampüslerinden içeriye giremiyorlardı. Sandık başında görev alamıyorlardı.oralardan geliyoruz. Tabiri caizse anamız ağladı. 1980 öncesi ve sonrası binlerce kişi öldü analar ağladı. İnşallah bir daha böyle günler yaşamayacağız.  

KADINLARIN ROLÜ BÜYÜK

Ak Parti Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser kongrede yaptığı konuşmada geçmiş seçimlerde çok büyük başarılara imza atıldığını ifade ederek şunları dile getirdi:

Tüm seçimlerde kadınlarımızın rolü çok büyüktü.  Çünkü tek tek evlerde hanımlarla görüşen kadınlarımızdı. Pamukova da yüzde 68 olan oyumuzu daha yukarılara çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Pamukova belediyesine gelen bir tane vatandaşım eli boş dönmemiştir. Bundan sonrada birlik berberlik içerinde çalışıp oyumuzu daha yukarılara çıkartacağız. 

GÜÇLÜ KADINLAR OLDUK

İl Kadın Kolların Başkanı Zehra Hatipoğlu, kongrede yaptığı konuşmada kadınların önemine dikkat çekti. Hatipoğlu, “Beyleri de dünyaya getiren biz, evlerimizi inşa ediyoruz, çocuklarımızı yetiştiriyoruz. Her türlü şeyi yaparken vatanı da inşa etmek için uğraşıyoruz. 1980 ihtilalinden önce  binlerce gencimiz öldü analar ağladı. Bu memlekette alevi suni kavgası  çıkarttılar analar ağladı.  Bu memlekette yağımızı şekerimizi vermediler mutfakta analar ağladı. 202 yılında kurulan bu parti geçmişe sünger çekti ve güçlü kadınlar dedi. Ve biz bugün güçlü kadınlar olduk” ifadelerini kullandı. 

Bu haber toplam 127 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar