SATSO MECLİS ÜYELERİ YILIN SON TOPLANTISINDA KONUŞTULAR22 Aralık 2017, Cuma

Toplantının Meslek Komitelerinin Sorunlarının Görüşülmesi maddesinde kürsüye gelen 16. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Oktay Topçu,  Sigorta Acenteleri İcra Kurulu (SAİK)  tarafından hazırlanan bir araştırma raporu üzerine değerlendirmelerde bulunarak raporda acenteler ile ilgili olumlu değerlendirmelere rağmen uygulamada acentelerin işleyişini zorlaştıran çalışmalar yapıldığını ifade etti. Topçu konuşmasında  “Sigorta acentelerine yönelik uygulamalarda uzun süredir sıkıntılarımız var. Sektörümüz ile ilgili yaşadığımız kaygıları buradan dile getiriyoruz. Söz konusu raporda istenilenlerle uygulananlar arasında büyük fark var. Bu problem çözüme ulaştırılmalıdır” diye konuştu

DESTEK BEKLİYORUZ

13. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Enver Tok ise İnşaat Malzemecileri Sitesi’nin arazisinin onaylandığı ile ilgili bilgi vererek inşaat malzemecilerinden oluşturulan derneğin kooperatifleştirilerek sanayi bölgesinin işletilebilir hale gelmesinde aktifleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Tok bu konuda yönetim kurulundan destek beklediklerini ifade etti.

 GÜR SES ÇIKARMALIYIZ

11. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Hakan Tenekeci sigorta sektöründe yaşanan sıkıntıların benzerini diğer sektörlerde de yaşandığını belirterek “Hırsız altını çalıp kuyumcuya getiriyor, kuyumcuya satıyor. Altını aldığı için kuyumcu suçlu olabiliyor. Gür ses çıkarmamız lazım.” dedi. 

Bu haber toplam 152 defa okundu.

Resim Galerisi