SRT Yayın Akışı - 21.10.2018
Son Dakika

VALİ BALKANLIOĞLU SATSO’NUN ONUR KONUĞU OLDU21 Aralık 2017 - 16:04, Perşembe

Vali İrfan Balkanlıoğlu, bu yılın son meclis toplantısını bütçe görüşmeleri ile tamamlayan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın bütçe yemeğine onur konuğu olarak katıldı.

Yemek programına Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, SATSO Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, yönetim kurulu ve meclis üyeleri katıldı. SATSO Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sayın Valimizi ağırlamaktan onur duyduklarını ifade ederken, Vali Balkanlıoğlu da 2018 yılı bütçesinin SATSO’ya hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

ZORLU MÜCADELE

Bütçenin yapılandırması nedeniyle tertip edilen yemekte SATSO üyeleri ile bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Avrupa ile Asya arasında, geçiş noktasında, stratejik, jeopolitik ve jeostratejik öneme sahip bölgemiz,  insanlık tarihinden itibaren farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir konumda. Dolayısıyla geçmişte buralarda zorlu mücadeleler olduğu gibi şuanda da yine büyük bir mücadele içerisindeyiz. Son dönemde yaşadıklarımız da bunların bir tezahürü gibi ve İnşallah bu sıkıntılardan da alnımızın akı ile kurtuluruz.

GÜÇLÜ ORDU

Bu memlekette tutunabilmek için çok güçlü olmamız lazım. Güçlü olmak için de; milli harp sanayimizi kurmamız ve çok güçlü bir orduya sahip olmamız gerekiyor. İnsanlarımızın gelir, refah ve eğitim düzeyinin yükselmesi, bölgemizde ve dünyada saygın bir yere sahip olmak için de son derece güçlü, geleceğe güvenle bakan bir milletin fertleri olmamız lazım. Müteşebbislerimiz, girişimcilerimiz çalışıp istihdam oluşturacak ve para kazanacak, ihracat yapıp devlete vergi verecek. Devlet de bu imkânlarla yol, köprü, hızlı tren, milli uçak, milli harp sanayi, tank üzerine düşen ne varsa yerine getirecek. Bunları yapıp güçlü olacağız ki, caydırıcı olalım.” Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 120 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar