SRT Yayın Akışı - 17.12.2018
Son Dakika

BÜYÜME SÜRDÜRÜLMELİ21 Aralık 2017 - 12:28, Perşembe

İlk üç çeyrek büyüme rakamlarının iş dünyasında moral ve motivasyon yarattığını belirten SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Esmer, büyümenin sürdürülebilirliğinin 2018 yılında çok daha önemli bir hale geldiğini söyledi.

2018 yılının ekonomik politikalar ve sonuçları açısından birden fazla dengeye dikkat edilmesi gereken hassas bir yıl olacağını vurgulayan Esmer, dijitalleşen dünya gerçekleri de dikkate alınarak yeni nesil ekonomik ve yapısal reformların bir an önce hayata geçirilmesinin önemli olduğunu belirtti. Esmer, “Türkiye’nin hareket alanını genişletebilmesinin yolu, yapısal tarafta verimliliği ve üretkenliği artıracak, potansiyel büyüme hedefini yukarı itecek adımlar atmaktan geçiyor.

REFORM HARİTASI

Önceliklendirilen, iyi anlatılmış ve uygulama kararlığını ispat eden bir reform haritası, Türkiye’yi 2018 yılında küresel ekonomik risklerden ve finansal piyasa oynaklığından koruyacaktır. Türkiye’nin hangi alanlarda yapısal reformlara öncelik vereceği konusunda hem resmi kurumlarda hem de iş dünyasında ortak bir anlayış mevcuttur.Bu noktada geliştirilmesi gereken alanları; Kurumlar, Eğitim Kalitesi ve İstihdam Piyasası olarak 3 ana başlıkta sıralayabiliriz.”  Simgenur BATIHAN

Bu haber toplam 125 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar