SRT Yayın Akışı - 22.10.2018
Son Dakika

AFAD BU KEZ KAYNARCA’DA14 Kasım 2017 - 16:37, Salı

Afete Hazır Okul kapsamında tüm Sakarya genelindeki okullarda eğitimler devam ediyor. Eğitimler Kaynarca Atatürk İlkokulu öğrencileri ile devam etti.

Eğitimde Öğrencilere; AFAD'ın tanımı, hangi olaylara müdahil olduğu, afet öncesi, sırası, sonrası neler yapılması gerektiği ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri, afetler sonrası ilk 72 saat, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, olası bir depremde neler yapabileceği uygulamalı olarak anlatılarak öğrencilere evdeki eşyaların sabitlenmiş olması gerektiğini eğer sabitlenmemiş ise ailelerinden evdeki eşyaların mutlaka sabitlenmesini istemeleri anlatıldı. Eğitimler öğrencilere sınıflarında tahliye tatbikatı yaptırılarak sona erdi.

Bu haber toplam 610 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar