SRT Yayın Akışı - 22.10.2018
Son Dakika

"AIDS" HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ10 Kasım 2017 - 16:04, Cuma

SAÜ Vakfı Özel Okulları’nda 8.sınıf öğrencilerine dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amacıyla "AIDS" hastalığı hakkında bilgilendirme amaçlı seminer verildi.

SAÜ Sağlık Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından AIDS'in nasıl bulaştığı ve korunma yolları anlatıldı. Hastalığın ölümcül olmadığı, tedavi edilebilir olduğu belirtildi. AIDS’in bulaşıcı olduğunu belirten yüksekokul öğrencileri sunumlarına şöyle devam etti:"HIV, tek başına yaşamayan, konak ihtiyacı duyan bir virüstür. Virüs, açık hava şartlarında uzun süre canlı kalamaz, oksijenle temasta kısa sürede ölür. Tükürük, gözyaşı ve idrar gibi vücut sıvılarında virüs bulunmamaktadır.

KORUNMA YOLLARI

HIV virüsünün önlenebildiğini ifade eden SAÜ Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, korunmanın tedaviden daha etkili ve ucuz olduğunu vurguladı. Sunumlarına devam eden yüksekokul öğrencileri:"Kan alış verişlerinde, enjektör paylaşımlarından uzak durularak güvenli kan ürünleri kullanılarak kendimizi koruyabiliriz."şeklinde bilgilendirmeye devam edildi. Sunum sonunda ise, AIDS hastalığının nedenleri, hastalığın bulaşması, belirtileri ve korunma yolları hakkında öğrenciler tam anlamıyla bilgilendirildi.

Bu haber toplam 326 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar