SRT Yayın Akışı - 25.09.2018
Son Dakika

TEMEL İLKYARDIM” EĞİTİMİ VERİLDİ10 Kasım 2017 - 16:03, Cuma

Sakarya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından “Temel İlkyardım” başlıklı bir eğitim düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe Öğr. Gör. Dr. Funda Akduran konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasına ilkyardımın temel uygulamalarını anlatarak başlayan Öğr. Gör. Akduran, solunum yolu tıkanıklığında, Şok anında,  göze, kulağa ve buruna yabancı cisim kaçmasında, kırık, çıkık ve burkulmalarda, kanamalarda, hayvan ısırıklarında ilk yardımın nasıl olması gerektiğini görseller ve örnekler ile anlattı. İlkyardım yapacak kişi kendini güveniyorsa yapması gerektiğini ve kendi sağlığını tehlikeye atmadan yaralıya müdahale etmesi gerektiği söyleyen Akduran, bazen hiçbir şey yapmamanın bile yaralıya yardım etmek olduğunu belirtti. Simgenur BATIHAN

Bu haber toplam 322 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar