SRT Yayın Akışı - 22.10.2018
Son Dakika

FERİZLİ’DE MUHTARLAR VE STK TEMSİLCİLERİ BULUŞTU10 Kasım 2017 - 15:52, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başkanlığında düzenlenen Kasım Ayı Muhtarlar ve STK’lar toplantısı Ferizli Belediyesi Hizmet binasında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, son zamanlarda yapılan projelere değinerek, ‘‘Tarımı ve sanayiyi birlikte kalkındırmak için önemli hamleler yapıyoruz. Bu projeler ilçemize katma değer sağlayacak çalışmalar. Sulama projesi inşamız hızla devam ediyor. Bunun için bir de sulama birliği oluşturacağız. Bunu çiftçi vatandaşlarımız yönetecek. Belediye olarak bizde en iyisi için elimizden geleni yapmaya hazırız. Herkes elini taşın altına koymalı.’’ dedi.

GÖÇ ALAN İLÇE

Göç veren ilçeden göç alan ilçe konumuna gelindiğinin altını da çizen Başkan Soğuk, ‘‘Sınırlı bir geçim kaynağına sahip olan ilçemizin bugün ufkunu açtık. Artık sanayi alanında da gelişiyoruz. 1989 yıllarında ilçemize zorunlu göç eden İstiklal Mahallesi’ndeki vatandaşlarımız 1.050 hane olarak geldiler. Ferizli’de iş sıkıntısı olduğu içinde yüzde 80’i ilçemizi terk edip sanayi bölgelerine göç etmek zorunda kaldı. Bakın ilçemiz bugün nereden nerelere geldi. Elhamdülillah göç alan bir ilçe durumuna geldik,’’ dedi.

SANAYİ DE GEREKLİ

Başkan Soğuk son zamanlarda yapılan eleştirileri de cevaplandırarak, ‘‘Bazı köşe yazarları tarafından ve internet siteleri üzerinden ilçemizde ‘‘Sanayi Bölgeleriyle birlikte tarım sahaları yok ediliyor.’ şeklinde yorumlar duyuyoruz. Hassasiyetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak temas ettikleri konuya bizler de en az onlar kadar hassasiyet gösteriyoruz. Tarım alanlarımızı gözümüz gibi koruyoruz. Biz organize sanayi bölgemizi tarımsal üretim potansiyeli çok düşük olan, verimsiz tarım arazileri üzerine kuracağız. Tarım ne kadar lazımsa, sanayide bir o kadar gerekli. Halkımız rahat olsun,’’ dedi.  Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 294 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar