SRT Yayın Akışı - 22.10.2018
Son Dakika

YILMAZER ŞEHİRCİLİK ŞURASI’NDA9 Kasım 2017 - 15:00, Perşembe

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yürüttüğü, Şehircilik Şurası’nın Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliye’sinde düzenlendi. Şehircilik Şurası'na Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer de katıldı.

ŞEHİRCİLİKTE YENİ VİZYON

Ana teması “Şehircilikte Yeni Vizyon” olan Şehircilik Şurası Genel Kuruluna 300’ü akademisyen, kurum ve kuruluş ile sivil toplum örgütleri katıldı. Gerçekleşen Şehircilik Şurasının ana başlıklarının “Şehirlerimizde Kimlik Planlama ve Tasarım, Kentsel Dönüşüm, Şehirleşme Göç ve Uyum, Şehirleşmenin Yeni Vizyonunda Yerel Yönetimlerin Rolü” olduğu bilgisi verildi.

İYİ KONUMDAYIZ

Şehircilik Şurası’nın Genel Kurulu’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Her şeye rağmen Allah’a hamdolsun. Birçok açıdan iyi bir konumda olduğumuzu söyleyebiliriz. Şairlere ilham olmuş, masallara mekân olmuş şehirlerimiz var. Her biri adeta açık hava müzesini andıran kadim şehirlerimiz, aşırı göçe işgale rağmen ayakta kalmayı sürdürüyor. Son 15 yılda, ülkemizdeki 81 vilayetin birikmiş sorunlarının çözümü noktasında tarihi nitelikli adımlar attık. 1950’lerden bu yana başlayan düzensiz göç, çarpık kentleşme, hazine arazilerin işgali gibi sorunları önemli oranda ortadan kaldırdık. Artan araç sayısına rağmen, trafik sorununu büyük ölçüde azalttık. Ancak böyle köklü sorunların kısa sürede çözümü kolay olmuyor. Şehirlerimizin dönüşümünde, bunu sağlarken TOKİ’nin öncülüğünde ortaya çıkan konutu, okulu, çevre düzeni ve tüm altyapısıyla kendi kendine yeterli birimlerin çok önemli katkısı olmuştur.” dedi.

Bu haber toplam 332 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar