GÖKKUŞAĞI GİBİ9 Kasım 2017, Perşembe

CAZİBE MERKEZİ

Geyve Belediyesi, ilçe merkezinin en eski ticaret alanlarından olan Şehit Serhat Emre sokağını rengârenk şemsiyelerle dekore etti. Çarşıya ayrı bir renk katan şemsiyeler, şimdiden vatandaşların ilgi odağı haline geldi Geyve Belediyesi tarafından ilçe merkezinin yeniden canlandırılması ve cazibe merkezi haline gelmesi amacı ile gerçekleştirilen Şemsiyeli Sokak Projesi, uygulandığı Şehit Serhat Emre Sokağı’nı gökkuşağına çevirdi.

FARKLI REKLERDE

Proje kapsamında, dikey olarak yan yana çekilen çelik halatlara dekor amacıyla farklı renklerde şemsiye bağlandı. Gökkuşağının yedi  renginden oluşan şemsiyelerin yanı sıra bölgenin gece görüntüsünü güzelleştirmek için üzerlerine led ışık takıldı. Sokağa rengarenk bir görünüm kazandıran şemsiyelerin oluşturduğu dekor, geçenlerin ilgisini çekiyor. Sokak’tan geçen vatandaşlar Şemsiyeli Sokak’ın altında hatıra fotoğrafı çektiriyor.

YENİ BİR GÖRÜNÜM

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, vatandaşların büyük beğenisini kazanan çalışma sonrası sosyal medyadan paylaştığı mesajında; “Geyve İlçemizde çarşı içerisinde bulunan Şehit Serhat Fahri Emre Sokak yeni bir görünüme kavuştu. Yaptığımız çalışmayı ilk olarak bu sokakta halkımızın beğenisine sunduk. İnşallah çalışmalarımız devam edecek. Geyve ilçemizde göresel güzelliklerle de tanıtımına ara vermeden devam edecek. Güzel yorumlarınız için herkese teşekkür ederim” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 383 defa okundu.