SRT Yayın Akışı - 21.10.2018
Son Dakika

MHP’DE İSTİFA RÜZGARI2 Kasım 2017 - 15:55, Perşembe

MHP Serdivan eski ilçe başkanları Muharrem Kurtulan ve Adnan Alparslan ile beraberlerindeki 42 kişi MHP'den istifa etti.

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) geçtiğimiz yılki olaylı kongre sürecinin ardından partiden ihraç edilen ve istifa eden Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın gibi isimlerin yeni parti kurması sonrası MHP'de istifalar devam ediyor. MHP'de Serdivan İlçe Başkanı olarak görev yapan Muharrem Kurtulan, Adnan Alparslan ve 42 kişi, Serdivan İlçe Seçim Müdürlüğü aracılığıyla Yargıtay'a gönderdikleri dilekçeyle MHP'den istifa etti.

UMUT OLMAKTAN ÇIKTI

İstifa edenler adına açıklama yapan Muharrem Kurtulan, “Gönül verdiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi, Kangren haline dönüşen toplumsal meselelerimizin çözümü için, maalesef umut olmaktan çıkmış, sebebini bir türlü çözemediğimiz şekilde, birilerine payanda olmuş, Yapılan bunca hataya rağmen, Ülkücü irade göz ardı edilmiştir. Yapılan ve yapılmaya devam edilen bu yanlışlar, Ülküdaşlarımızın tümünde, büyük bir rahatsızlığa ve incinmelerine sebep olmuştur.

YANLIŞTA ISRAR EDİLDİ

Son 15 yılda yapılan yanlışlar, Türk Milletinin son umudu olan ülkücülere, iktidar fırsatı doğururken, her ne hikmetse, adeta bilinçli olarak MHP'nin neredeyse "iktidara gelmemek" için sürekli yanlış politikalar izlemesi ve bu yanlışlarda ısrar edilmesini aklımız almamaktadır.  Uzun yıllardır aşkla hizmet etmeye çalışmamıza rağmen, bu şartlar altında, hala bu çatı altında kalmanın, en başta Rahmetli Başbuğumuz Hacı Alparslan Türkeş'e ihanet olacağını düşünerek, yıllarca MHP'nin her kademesinde şevk ile görev alan Milliyetçiler olarak, ülkücülükten değil ama MHP'den, içimize akıttığımız gözyaşlarıyla istifa kararı aldığımızı, tüm Sakarya kamuoyuna açıklıyoruz” dedi. Simgenur BATIHAN

Bu haber toplam 1148 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar