SRT Yayın Akışı - 15.12.2018
Son Dakika

‘HEDEF SIFIR İŞ KAZASI OLMALI’31 Ekim 2017 - 16:49, Salı

Gizem Frit Genel Müdürü Veysi Küçük, iş kazalarına dikkat çekti. Küçük, “Sıfır iş kazası her işletmenin hedefi olmalıdır’’ dedi.

Türkiye’de her gün ortalama 172 iş kazası meydana geliyor ve istatistiklere göre bu kazalardan 3’ü ölümle sonuçlanırken 6 kaza da iş görmezliğine yol açıyor. Yıllık zararın 7 milyar olduğu bu kazaların yüzde 98’i de önlenebilir kazalardan oluşmaktadır. Bu tablonun değişmesi için hükümet “İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası”nı yürürlüğe soktu. Bu uygulama ile kaza risklerinin önceden tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınarak tehlikelerin ortadan kaldırılması hedefleniyor. Ülkemizdeki işletmelerde yüksek oranda oluşan iş kazalarına dikkat çeken Gizem Frit Genel Müdürü Veysi Küçük, “Sıfır iş kazası her işletmenin hedefi olmalıdır” dedi.

İSG SİSTEMATİĞİ

İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarının işletmelerinde tam olarak uygulanmasını titizlikle takip ettiklerini söyleyen Küçük, “İş Sağlığı ve Güvenliği Kuralları, iş yükü değil, aksine işi kolaylaştırıcı unsurlardır.Gizem Frit,  Akkök Holding bünyesine katıldıktan sonra SEÇ Ekibi oluşturarak İSG konusunda çalışan ekibi güçlendirdik. Sıfır iş kazası gibi hedeflerle, İSG sistematiğinin altı desteklenmiş oldu İSG sistematiğinin bir zorunluluk değil gereklilik olduğunu benimseyen bir ülke hayal ediyorum. Sadece cezai sorumlulukları yerine getirmek için uygulanan, kağıt üstünde bir İSG sistematiği bizi ileriye götürmez.Ülke olarak bu düzenlemeleri benimseyip içselleştirmemiz ve hayatımıza yansıtmamız gerekiyor” diye konuştu. 

Bu haber toplam 1706 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar