SRT Yayın Akışı - 15.12.2018
Son Dakika

BASKIN SEÇİME HAZIRIZ31 Ekim 2017 - 10:46, Salı

Saadet Partisi’nin Ekim Ayı İl Divan Toplantısı’nda konuşan İl Başkanı Eyüp Yıldırım, Saadet Partisi'nin, baskın bir seçime hazır olduğunu hatırlatarak, “Teşkilatlarımız planlı programlı çalışmalarını sürdürüyor “ dedi.

SP İl Teşkilatı Ekim ayı İl Divanı, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Salonu’nda yapıldı. İlçe teşkilat raporlarının alındığı toplantıda birim başkanları da bir aylık çalışmalarını içeren sunumlarını yaptı. Programa, İlçe başkanları, İl ve merkez ilçe yönetim kurulları ile Gençlik Teşkilatı, İl Kadın Kolları, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve partililer katıldı. Partisinin İl Divan toplantısında konuşan Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, ülke ve Sakarya gündemi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

MAHALLE BASKISI

İl Başkanı Eyüp Yıldırım, gerek yüzde 10 seçim barajının adaletsizliği, gerekse partilere verilen seçim yardımları ile alakalı uyum yasalarının gündemde tutulması için illerde gerek STK, gerek siyasi parti, gerekse oda ziyaretlerinin olacağını belirterek "İktidar partisinin suyuna ve huyuna gitmediğimiz her hususta bize yönelik mahalle baskıları artacaktır. En bariz örneğini yaşadığımız referandum sürecinde gördük. Neden hayır oyu verdiğimizi anlamaya çalışmayarak, "Bunlar da CHP gibi hayır diyorlar, CHP'nin yanında yer alıyorlar" diye mahalle baskısı oluşturmuşlardı. Ama şu bir gerçekti ki, bizlerin hayır demesiyle, CHP'nin hayır demesi arasındaki farkı insanlarımıza anlatmaya çalıştık. Biz bu milletin menfaatlerinin yanında yer aldık. Teşkilatlarımızın bu dayatmalara karşı bilincimizin açık olması gerekiyor” dedi.

İZİN VERMEYECEĞİZ

Parti çalışmaları hakkında da bilgiler veren Yıldırım, Saadet Partisi'nin, baskın bir seçime hazır olduğunu hatırlatarak, “Teşkilatlarımız planlı programlı çalışmalarını sürdürüyor.  Bu noktada sesimizi teşkilatlarımız duyuracak. Genel Merkezimiz ulusal anlamda çalışmalara hız verdi. Nerede rüzgar diyenlere, buyurun yelkenlerimizi açalım ve daha fazla fedakarlık yaparak teşkilat çalışmalarına katılalım. İl, ilçe mahalle ve sandıklarda üyelerimize kadar aktif olacağız. Kongrelerimizi yaparak yeni bir çalışma dönemine gireceğiz. Ak Partinin ortaya koyduğu metal yorgunluğu algısının milletimiz tarafından kabul görmemiştir. Kadrolar değişince partinin politikası değişmez. Bu milleti tekrar kandırmalarına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.    Saim İŞÇİ 

Bu haber toplam 890 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar