CHP’DEN CUMHURİYETİ KUTLAMASI29 Ekim 2017, Pazar

Çelenk bırakma törenine CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, il Başkanı Ayça Taşkent ile ilçe başkanları, il ve ilçe kadın ve Gençlik kolları başkanları ile ADD ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Sakarya Şubesi üyeleri katıl.

Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlamını belirten bir konuşma yapan il başkanı Ayça Taşkent, Cumhuriyet, Atatürk ve arkadaşlarının öncülüğünde bin bir emek ve fedakârlıkla kurulmuş bir halk iktidarı olduğunu ifade etti.

Taşkent,” Cumhuriyet’imizin 94.yılını kutlamaya çalıştığımız bu günde; Cumhuriyet kazanımlarını yok sayan, kuruluş felsefesine aykırı ve var olan Parlamenter Demokratik Cumhuriyeti red eden bir anlayış ülkemizde hüküm sürmektedir. Kurulduğu günden itibaren kimsesizlerin kimsesi olmak konusunda kararlı olan Cumhuriyet fikri, bugünlerde “tek adam” iktidarı kurularak yıpratılmak isteniyor. Daha çağdaş, daha demokratik, daha barışçıl, daha adil ve daha insan onuruna yakışır bir Türkiye’nin ve dünyanın mümkün olduğunu yüksek sesle haykırıyoruz! Parlamenter Demokratik Cumhuriyet Rejimini yeniden iktidar kılacağımızı yüksek sesle haykırıyoruz.”diye konuştu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 1022 defa okundu.

Resim Galerisi