SRT Yayın Akışı - 22.10.2018
Son Dakika

SAADET GENÇLİĞİ “KÜLTÜR VE MEDENİYET” İLE BAŞLADI26 Ekim 2017 - 14:46, Perşembe

Sakarya Saadet Partisi İl Gençlik Kolları her ay gerçekleştirdiği hedef kitap tahlillerine bu ay Nurettin Topçu’nun “Kültür ve Medeniyet” adlı kitabıyla başladı.

Teşkilat mensuplarının her yönden donanımlı olması gerektiğini belirtiyorlar. Bu amaçla toplanan teşkilat mensupları, Divan Kitap Kafe’de bir araya gelip, eğitmen Ömer Bektaş’la birlikte “Kültür ve Medeniyet” kitabının tahlilini gerçekleştirdi. Kitaba notlarını hazırlayıp gelen teşkilat mensupları Nurettin Topçu’nun birkaç kuşak öncesinde belirttiği sorunların hâlen devam ettiğini belirtti. Ayrıca bu kitabı öncelikle tüm yetkililerin sonra tüm vatandaşların okuyup ders çıkarması gerektiğini belirttiler. Zira belirtilen notlardan biri şöyle dile getirilirdi: “Bugün çarpışan iki zihniyetten biri muayyen kitapların yazdığı şekilde düşünmeyeni, tenkit ve zekâ hürriyetini küfürle itham eden, serbest düşünmemekte dinî fayda arayan hurafeci zihniyettir. Diğeri ise, kendini inkılâpçı diye vasıflandırdığı halde, düşünüş tarzında ve metotlarında evvelkine nazaran hiçbir inkılâp yapmamış, filân veya filânın düşündüklerine aykırı fikirleri olanları millî kâfir sayan, her vasıta ile, hem de medenî vasıtalarla fikirler katleden, kitap yakan kara kuvvetin taşıdığı zihniyettir.”

Sohbet havasında geçen buluşmanın sonunda ise bir sonraki ayın hedef kitap‘ı üzerinde konuşuldu. 

Bu haber toplam 1086 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar