‘HER PLATFORMDA SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİZ’18 Ekim 2017, Çarşamba

Toplantıda TESK ve ayrıca Bakkallar Federasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken’e, bakkal esnafının sorunlarını aktarma imkanı bulduklarını söyleyen Başkan Akdardağan, “13 federasyon, 82 esnaf ve sanatkarlar odaları birliği başkanı, oda başkan ve yönetimleri ile genel sekterlerinin katıldığı bu toplantı çok verimli geçti. Toplantıda şehrimiz esnaflığının merkezinde bulunan bakkal ve bayi esnaflarımızın sorunlarını istişare yapmanın yanı sıra, genel başkanımızla yüz yüze görüşme imkanımız oldu. Şehrimizin en güçlü esnaf odalarından biri olan odamızda esnafımızın beklentileri, sorunları, yaptığımız çalışmaları ve projeleri başkanımıza ilettik. Her zaman olduğu gibi yine tam destek aldık. Genel başkanımıza, esnafımızın sorunlarının çözümünde gösterdiği gayret ve şehrimiz esnaflarına verdiği önem için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer illerin federasyon, birlik ve oda başkanlarıyla da sorunların istişaresini yaptıklarını dile getiren Akdardağan, “Ülkemiz ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan biz esnafların beklentileri ve sorunlarının çözümüne yönelik raporların oluşturduğu bu toplantı oldukça faydalı geçti. Toplantıda nüfusa göre esnaf düzenlemesi, KOBİ kredileri, beklentilerimiz, bakkallığın hala en gözde ve ilk tercih edilen mesleği olarak neler yapılacağı, modelleşme, parkende yasanında düzenlemeler, küçük esnafın kalkınmasına katkı sağlayacak düzenlemeler gibi önemli konular ele alındı ve raporlandı.” Diye konuştu.

TESK Genel Başkanı Bandevi Palandöken ile birlikte her zaman sorunların takipçisi olduklarını belirten Akdardağan, “Biz ileriye dönük bakışımızı ve çabalarımızı sürdüreceğiz. Aramıza nifak sokmak isteyenlere karşı duruşumuzu bozmamalıyız. Genel başkanımızın desteği ile her zaman, her platformda sorunlarımızın takipçisi olmaya ve çözümü için gerekli adımları atmaya devam edeceğiz. Bakkal esnafımızın sesi olmaya ve sorunlarıyla mücadelede birlikteliğimizi güçlendirmeye devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 1692 defa okundu.