SRT Yayın Akışı - 19.09.2018
Son Dakika

OKUL TEMSİLCİSİ SEÇİLDİ13 Ekim 2017 - 16:07, Cuma

SAÜ Vakfı Özel Anadolu Lisesi öğrencileri, her sene olduğu gibi 2017-2018 Eğitim-Öğretim sezonunda da seçimle okul başkanını belirledi.

Demokrasiyi en güzel şekilde yaşayarak öğrenen öğrenciler, ilk olarak sınıf temsilciliğine aday olacak kişileri belirlediler. Ardından SAÜ Okulları’nda okul başkanlığı (okul temsilciliği) seçimleri için hazırlıklara başlandı. SAÜ Vakfı Özel Anadolu Lisesi Okul Temsilcisi olmak isteyen öğrencilerin adaylığını tüm okula ilan etmesiyle başlayan bu süreç, renkli ve eğlenceli propaganda çalışmalarıyla devam etti. Okul meclis başkanı adayları, seçimlerden önce arkadaşlarına hitap etme şansı bularak kendilerini en güzel şekilde tanıtma fırsatı elde ettiler. Adaylar, yaptıkları konuşmada projelerini anlatarak arkadaşlarından destek istediler.

 BAŞKAN EMİRHAN TIKNAZ

Emirhan Tıknaz, Birant Dağhan Akyol ve Sare Tunca’nın yarıştığı başkanlık seçiminde öğrenciler mühürlü sandıklara oylarına kullandıktan sonra okul meclisinden sorumlu öğretmenler ve öğrenciler huzurunda sayım yapıldı. Oyların sayımı tamamlandığında Emirhan Tıknaz en çok oyu alan isim oldu. Başarısının vermiş olduğu mutlulukla duygularını dile getiren Emirhan Tıknaz, herkese layık, demokratik ve sorunları gideren bir başkan olacağını ifade etti.   Simgenur BATIHAN

Bu haber toplam 391 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar