SRT Yayın Akışı - 19.09.2018
Son Dakika

SAADET GENÇLİK’TEN KUDÜS KONFERANSI13 Ekim 2017 - 15:25, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Saadet Partisi İl Gençlik Kolları 2017-2018 faaliyet planlamasında duyurduğu “Yeni Bir Dünya” konferanslarının ilkini Serdivan belediyesi konferans salonunda düzenlenen “Arzın kapısı Kudüs” konulu konferans ile start verdi. Sanat tarihçi Talha Uğurluel’i

Konferans öncesinde katılımcılara hitap eden Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’ün önemine vurgu yaparak başladığı konuşmasında; “ Bizlerin Saadet Partisi olarak siyasi hayata giriş yaptığımız ilk günden bugüne olmazsa olmazımız olan “İslam Birliği” hedefinin en önemli taraflarından biri Kudüs’ün yeniden İslam sancaktarlığı altına alınması ve Siyonizm’in Büyük İsrail hedefinin gerçekleşmesi' nin önünü kesmektir. Çünkü bizler biliyoruz ki Siyonizm var oldukça ne Kudüs ne de İslam âlemi huzur bulmayacaktır” dedi.

Eyüp Yıldırım’ın konuşması sonrasında kürsüye gelen Saadet Partisi Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Ali Ahmet Çelik katılımcılara konferansa teşriflerinden ötürü teşekkür ederek ; “Bugün burada “Yeni Bir Dünya Konferans Serisi” programlarımızdan ilkini icra ediyoruz. Allah nasip ederse her ay konusunda uzman kişiler ile Sakarya gençliğini bir araya getireceğiz. Saadet Partisi mensupları olarak gençliğimizin maneviyatının her şeyin başlangıcı olduğuna inandığımızdan dolayıdır ki, ilk konferansımızın konusunu kutsal mabedimiz Kudüs olarak belirledik. Kudüs manevi yönden ne kadar kıymetliyse de sahipsiz kalması bakımından da o kadar mahzun bir durumdadır. Kudüs İslam âlemi dışında hiç bir yönetimin söz sahibi olmaması gereken bir yerdir. Zira Kudüs kimin kontrolünde ise dünyaya hükmedenler de onlardır. Bu tarih boyunca hep böyle olmuştur” diye konuştu.

Program sonunda gençlik kolları üyeleri, birlikte toplu fotoğraf çekildikleri Talha Uğurluel’e Necmettin Erbakan’ın hayatını anlatan “Davam” kitabıyla birlikte çeşitli hediyeler sunarak uğurladı.

 

 

Bu haber toplam 931 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar