SRT Yayın Akışı - 21.09.2018
Son Dakika

SERVİS ŞOFÖRLERİNE SEMİNER12 Ekim 2017 - 14:41, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan öğrenci taşıyan servis şoförlerine hitaben yaptığı konuşmada, görevini en iyi şekilde yapan şoför arkadaşlarıma teşekkür ederim, dedi.

ÖZEN GÖSTERİYORSUNUZ

Geyve Kaymakamlığı ve Öğretmenevi Kültür Merkezinde yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, şube müdürü Bahatdin Aydemir, emniyet mensupları, iş güvenliği uzmanı, okul müdürleri, öğrenci taşıyan servis şoförleri ve rehber personeller katıldı. Programı öğretmen Şeyma Atmaca sundu. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ,yaptığı konuşmada: Değerli şoför arkadaşlar, çocukları sabahın erken saatinde ana kucağından alıp bir öğrencinin dahi burnunu kanatmamaya özen göstererek okula getirip götürdüğünüz için hepinize teşekkür ederim.”

ÖRNEK ALIYORLAR

Milli Eğitim şube müdürü Bahatdin Aydemir, öğrencinin kişiliğinin oluşmasında şoförlerin de örnek alındığını açıkladı.  Aydemir, "Eğitim ailede başlar, serviste devam eder, okulda bütünleşir."dedi. Trafik polisi Ramazan Ergezeroğlu, şoförleri trafik kuralları, İl Milli Eğitim müdürlüğü koordinatörü Muzaffer Sayın da iş güvenliği hakkında bilgilendirdi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantıya katılanlara meyve suyu ve kurabiye ikram etti.  

GEYVELİ SERVİS ŞOFÖRLERİ DERTLİ

Geyve Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası genel sekreteri, Geyve Köy Koop Müdürü Bahadır Yurt, öğrenci taşıyan servis şoförlerine bilgilendirici seminer düzenlediği için; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

 ESNAF PARA KAZANMIYOR

 Bahadır Yurt şoförlerin sıkıntıları ile ilgili şunları söyledi: Araçların bakımını zamanında yaptırmaktayız. Ancak ihaleye çıkıldığı zamanki öğrenci sayısı ile taşımaya başlandığı zaman ki öğrenci sayısı değişiyor. Çünkü köylere ya cami hocası atanıyor veya tavuk hanelere çalışanlar geliyor. Bunların çocukları ücret dışı kalıyor. Mazot pahalı, sigorta işlemleri pahalı, MTV'ye zam... 15 yıldan beri yaptığımız istatistiklere göre şoför esnafı para kazanmıyor.

KÖY YOLLARI BOZUK

 Bazı köy yollarının da bozuk oluşu işimizi zorlaştırıyor.Devletin verdiği yevmiye ve kazancımız az olmasına rağmen; kendi köyümüzün çocukları okuyup geleceğimizin aydınları olsun diye taşıma işini sürdürüyoruz. Maddi kazançtan ziyade bir nevi gönüllülük esasıyla çalışıyoruz. Bağımızdan bahçemizden kazandığımızla araçların çarkını çeviriyoruz. Şoför esnafının bu sıkıntılarına yardımcı olunmasını bekliyoruz. 

Bu haber toplam 548 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar