SRT Yayın Akışı - 26.03.2019
Son Dakika

AĞIR BİR YÜK ALTINDAYIZ12 Ekim 2017 - 10:14, Perşembe

Staj dönemini tamamlayan avukatların ruhsat töreninde konuşan Baro Başkanı Zafer Kazan, “Çok ağır bir yük altındayız çünkü her bir stajyer avukatımızın yetiştirilmesi, eğitimi hepimizin geleceğini yakından ilgilendiriyor” dedi.

Staj dönemini başarı ile tamamlayan Betül Bedir Mutlu, Fetanet Darıoğlu, Berat Sert, Esra Dorak, Büşra Ayşin Pir, Feyza Cennet Mutlu, Sakarya Barosu Konferans Salonunda düzenlenen tören ile yemin ederek avukatlık mesleğine başladı. Ruhsat töreninde genç meslektaşları, avukatlar ve aileleri ile bir araya gelen Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan ve Yönetim Kurulu üyeleri mesleğe yeni adım atan genç avukatları tebrik ederek başarılar diledi.

AVUKATLARIN ÖNEMİ

Törende genç meslektaşlarına seslenen Başkan Kazan adaletin, hukukun tesis edilebilmesi için avukatların ne kadar önemli ve onurlu bir sorumluluk üstlendiğini ifade ederek, “Hukuk olmadan ne güven, ne adalet, ne huzur olur. Hukuk yoksa avukat da yoktur. Hukukun işlerlik kazanması, adaletin tecelli etmesindeki en büyük rol de yine biz avukatlara aittir.  Bizler savunma hakkını savunduğumuz sürece bu ülkede adalet inşa edilecektir. Vazifemiz, sorumluluğumuz çok büyük. Çok ağır bir yük altındayız çünkü her bir stajyer avukatımızın yetiştirilmesi, eğitimi hepimizin geleceğini yakından ilgilendiriyor” dedi.  Alkan KUYAŞ 

Bu haber toplam 3673 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar