SRT Yayın Akışı - 21.09.2018
Son Dakika

YENİ PARTİYE GEÇECEK Mİ?12 Ekim 2017 - 09:48, Perşembe

Akşener’in yeni partisinde yer alacağı iddia edilen Sakaryalı eski Bakan Nevzat Ercan, “Şu anda henüz aktif olarak bu oluşumunun içinde olmak ya da olmamak gibi bir noktada değilim. Siyaset eğer hizmet etmek demekse, illa da aktif olarak bu işin içinde ol

ERCAN İDDİASI

Yeni bir siyasi parti kuracak olan Meral Akşener, bu doğrultuda bir taraftan kurucular kurulu bir taraftan da illerdeki teşkilat yapılanmaları ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Yeni partinin Sakarya’daki yapılanmasını gerçekleştirilecek ana kadro isimler ise henüz netlik kazanmadı. Kulislerde MHP’den uzun yıllar aktif siyaset yapmış isimler ortaya atılsa da Akşener’in yeni partisine katılacağı iddia edilen son isim ise Sakaryalı Eski Bakan Nevzat Ercan oldu.

AKTİF SİYASET

Akşener’in Sakarya’daki yapılanmanın başında ve partinin kurucular kurulunda Ercan’ı görmek istediği iddia ediliyor. Orman Bakanlığı’nın yanı sıra devlet bakanlığı görevlerinde de bulunmuş olan, uzun bir süredir aktif siyaset içinde yer almayan Ercan’ın zaman zaman Akşener ile görüştüğü, ancak kendisine net bir yanıt vermediği öğrenildi.  Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Ercan, şunları kaydetti:

KENDİSİYLE GÖRÜŞÜYORUM

Meral hanımla uzun yıllara dayanan, bir dostluğumuz var. Doğru Yol Partisi’nde birlikteydik. Zaman zaman kendisiyle tabi ki görüşüyor, memleket meseleleri üzerine karşılıklı değerlendirmede bulunuyoruz. Herkesin bildiği gibi yeni bir siyasi parti kurarak yola çıkmaya hazırlanıyorlar. Bende bütün olan biteni eskiden siyaset yapmış sade bir vatandaş olarak izliyorum.

YENİ PARTİYE İHTİYAÇ

Gerçekten farklı politikalar üreten, farklı anlayışlar ortaya koyan bir siyasi harekete ihtiyaç var. Böyle bir gereklilik ortaya çıkmış gibi gözüküyor. Umarım toplumun taleplerini, beklentilerini iyi okuyarak, iyi analiz ederek farklı bir siyasi hareket başlatırlar. İnşallah kendilerini doğru konumlandırarak, barışçıl ve gerilimden uzak bir siyasi anlayışla yol alırlar.

GURUR DUYUYORUM

Siyasi birikim ve tecrübelerimizden dolayı, aktif siyaset içinde yer almam yönünde çevremizdeki insanlardan talepler alıyorum. Bu tabi ki beni gururlandırıyor. Ancak şu anda aktif siyaset içinde olacak bir noktada değilim. Ama bilgi ve birikimlerimi, siyasi düşüncelerimi Meral hanıma anlatıyor kendisiyle paylaşıyorum. Tabi ki görüşlerimizden faydalanırlar, faydalanmazlar onları bileceği bir şey.

BU İŞİN MUTFAĞI DA VAR

Siyaset eğer hizmet etmek demekse, illa da aktif olarak bu işin içinde olacaksınız diye bir şey yok. İşin mutfağında da olabilirsiniz, atölyesinde de. Ancak şu anda henüz aktif olarak bu oluşumunun içinde olmak ya da olmamak gibi bir noktada değilim. Bizim dışımızda donanımlı, ülke meselelerine duyarlı insanlar da var. Onların da önünü açmak gerekiyor. Onlardan da yararlanmak lazım. Zemine Yılmaz İŞÇİ               

Bu haber toplam 1001 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar