SRT Yayın Akışı - 25.09.2018
Son Dakika

HAK ETTİĞİMİZ YERDE DEĞİLİZ11 Ekim 2017 - 09:45, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Valilik ile SAÜ Rektörlüğü arasında Topluma Hizmet Uygulamaları Dersinin Yürütülmesinde İşbirliği Protokol imzalandı. İmza töreninde konuşan Vali Balkanlıoğlu, “İlimiz maalesef göstergeler bakımından ilk, orta ve lise eğitimde hak ettiği yerde değil” dedi

Valilik ile Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü arasında ‘Topluma Hizmet Uygulamaları Dersinin Yürütülmesinde İşbirliği Protokolü’ imzalandı. Sakarya Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda düzenlenen imza törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ve SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan katıldı. İmza töreni öncesinde bir açıklama yapan Vali Balkanlıoğlu, Sakarya’nın eğitimde hak ettiği yerde olmadığını dikkat çekti.

İLK 10 BEKLENTİSİ

Balkanlıoğu, “İlimiz maalesef göstergeler bakımından ilk, orta ve lise eğitimde hak ettiği yerde değil. İller sıralaması önceden ilan edilirdi şimdi ise ilan edilmiyor. Ancak 81 il içerisinde ilk 10’da neden olmayalım? Aslında ilimiz bunu hak ediyor. Eğitimde başarı için tek hedef kitlemiz öğrencilerimiz değil. Donanım açısından eğitim kurumları, öğretmenler, idareciler ve velilerimiz var. Velilerin yanı sıra bizim gibi insanlar da var. Bunların içersinde en önemli bölüm öğretmenlerimizdir.

FAYDALI OLACAK

Onların mezun olduktan sonra bilgilerine ilave yapmadan eğitim hayatlarını sürdürmeleri düşünülemez. O bakımından SAÜ Rektörlüğü ve Eğitim Fakültemiz, gönüllü olarak bizim öğretmenlerimize performans arttırıcı eğitim verecektir” dedi. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ise projenin Türkiye’ye örnek olacak bir proje olduğunu belirtti. SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan yaptığı açıklamada, “Sayın Valimize ve Rektörümüzü bu projeye desteklerinden dolayı teşekkür dileklerimi sunuyorum. Umarım ilimize çok daha faydalı olacak. Çünkü ilimizde 3 bin 800 öğretmen adayımız var. Bu adaylarımıza katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol imzalandı. Dekan Karahan, Vali Balkanlıoğlu’na Türkmen bir öğrenci tarafından yapılan yağlı boya tablo hediye etti. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 347 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar