SRT Yayın Akışı - 21.09.2018
Son Dakika

KABACAN: PATATES HALİ ESNAFIMIZI DIŞLIYORLAR28 Eylül 2017 - 09:24, Perşembe

Sakarya Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, yapımı devam eden yeni halde bir takım sıkıntılar yaşandığını ifade etti. Kabacan, Şirket yöneticileri tarafından patates esnafından dükkan başına KDV dahil yaklaşık 826 bin TL para istendi

HUKUKSAL MÜCADELE BAŞLATTIK

“Böyle bir rantiyecilik olamaz” diyen Başkan Kabacan şunları kaydetti. “Bazı sorunlar yaşandığını görüyoruz. Örneğin patates hali esnafımızı dışlıyorlar. Burada patates hali esnafımızdan dükkan başına 826 bin TL, eski hal esnaftan ise 250 bin TL istenildi. Bu para oldukça fazla. Patates hali esnafı olarak biz hukuksal mücadelemizi başlattık. Gerekirse bu dosyayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne koyacağız. Böyle bir rantiyecilik yok.

TOÇOĞLU’NUN EL ATMASINI İSTİYORUZ

Yeni hal yapımlarını her türlü desteğimiz var. Ancak, böyle rant sağlamak amacıyla yapılan girişimlerinde izin vermeyiz. Bu konuda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun el atmasını istiyoruz. Patates hali, sebze hali ve şirket sahipleri ile bir araya gelip, esnaflardan istenilen 826 bin TL hava parasının ne olduğunu açıklık getirmelerini istiyoruz. Bu parayı kimsenin verme gücü yok. Bu olayların sonu başka olaylara gebedir.  Esnafımız ekmeğini kimse kaptırmaz.”

ŞİRKET YÖNETİCİLERİN YASAL HAKKI YOK

 Cumhurbaşkanına ulaşabilecek güce sahip olduklarını ifade eden Kabacan “ Hiç kimseye şikâyet edecek durumumuz yok. Bizi mecbur bırakmasınlar. Bize sahip çıksınlar. Bizi  şirket yöneticisine teslim etmesinler. Şuanda şirket yöneticilerin hiçbirinde yasal hakkı yok. Hizmet için kurulan bu şirket rantiyeci şirkete dönüştürülmüş durumunda. Bu mağduriyetin ortadan giderilmesi gerekmektedir.

CUMHURBAŞKANINA İLETECEĞİZ

Belediyenin esnafa bedava vermesi gereken dükkânlar  bir milyona satılırsa tarlada 1 lira olan domates pazarcıya beş lira gider. Parayı nerden kazanacak?  Bu sorunu çözmek için avukatlar nezdinde dosyaları hazırlayıp Cumhurbaşkanımıza vereceğiz. Bizim orada dükkân almak hiç önemli değil. Burada haksızlık varsa haksızın karşısında durup bağırmamız lazım. Burada bir haksızlık var “ dedi. 

YENİ HAL YENİDEN DÜZENLENSİN

Hükümetin Yeni yasa ile birlikte mevcut hallerin yerini içerisinde sebze-meyveden, balık ve çiçeğe kadar birçok ürünün yer alacağı mega haller alacağı açıklamasına tam destek verdiklerini ifade eden Başkan Kabacan, ilimizde yapımı devam eden yeni hal bu yeni düzenlemeye göre uygun halde olmadığını sözlerine ekleyerek, yapımı devam eden yeni hal kompleksinin yeniden düzenleme yapılması gerektiğini vurguladı. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 1426 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar