GÖNÜLLÜ DENETİM YAPABİLİRİZ28 Ağustos 2017, Pazartesi

EKSİKLER TAMAMLANDI

Genelge uygulanırsa olumsuz olayların bir daha yaşanmayacağını dile getiren Polat, "Özellikle vali, kaymakam ve yerel yöneticilerin bunun üzerinde daha fazla durması lazım. Biz tüm önerilerimizi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bildirdik. Genelgenin eksikliklerini de bildirdik. Sağolsun Müezzinoğlu bu eksiklikleri tamamladı" ifadesini kullandı.

BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ

Polat, daha önce yaptıkları çalışmalar kapsamında barınma evleri kurduklarını aktararak, "Tarım-İş kolunda çalışan bölge temsilcilerimiz var. Temsilciler aracılığıyla bizden yardım isteyebilirler. Biz, denetleme mekanizması olarak görev yaparız. Bunu da gönüllü olarak yaparız." dedi.

ÖRGÜTLENME YOK

Mevsimlik ve gezici işçilerle ilgili örgütlenmelerinin bulunmadığını anlatan Polat, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Belirli sezonlarda gittikleri için valilikler aracılığıyla takibini yapabiliriz. Gönüllü olarak biz bu işe razıyız. 81 ilde örgütlüyüz, temsilcimiz var. Bazı ilçe müdürlüklerinde bile temsilcilerimiz var. Özellikle Adana ve Mersin'de, 1990'ların başına kadar zaten valiliklerle ortak olarak bunu yapıyorduk. Bunu gönüllü olarak temsilcilerimiz ve yöneticilerimiz aracılığıyla yine yapabiliriz. Bu genelge  yasalaşırsa daha güzel olur."

Bu haber toplam 4110 defa okundu.