SRT Yayın Akışı - 20.03.2019
Son Dakika

MECLİS TOPLANTISINDA İŞ DÜNYASINA MÜJDE VERDİ25 Ağustos 2017 - 14:25, Cuma

Haberin Fotoğrafları

SATSO Meclisi Vali Balkanlıoğlu’nu ağırladı. Meclis toplantısında konuşan Balkanlıoğlu, “İş dünyamıza turkuaz halı serecek; kanunlar doğrultusunda önlerindeki engelleri kaldıracağız” dedi.

BİRLİK BERABERLİK

Son Valiler Kararnamesi ile ilimize atanan Vali İrfan Balkanlıoğlu Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın onur konuğu oldu. Yönetim Kurulu’nun aylık faaliyetleri ile ilgili bilgi vermek üzere kürsüye gelen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Vali Balkanlıoğlu’na ziyaretleri için teşekkür etti. 2 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilecek seçimlerle ilgili bilgi veren Kösemusul, seçimlerin birlik ve beraberliği kuvvetlendireceğine dair inancını paylaşarak hayırlı olması temennisinde bulundu.

ŞEFFAFLIK VURGUSU

Yönetim Kurulu olarak göreve başladıkları 2013 Mayıs ayından itibaren gerçekleştirdikleri çalışmaları ve projeleri özetleyen Başkan Kösemusul,  “Şeffaf ve hesap verebilir olmak bizim için şarttı ve bu anlayışı odamızın iletişim yapısının her aşamasına yerleştirdik. Sanayi, ticaret, tarım ve turizmde SATSO olarak üzerimize düşen tüm görevleri bildik ve sorumluluklarımız doğrultusunda hareket ettik. Sakarya’mızın iktisat tarihini ve Odamızın gerçek kuruluş tarihini kitaplaştırarak geleceğe armağan ettik.

ÜRETİM ANA HEDEF

Sakarya’mızın tarım değerlerini korumak ve geleceğe taşımak için üzerimize düşen görevleri yerine getirme gayreti içerisinde olduk. Tarımsal Ürünler Mükemmeliyet Merkezi çalışmamız hızla devam ediyor. Katma değerli üretim bizim ana hedefimiz. Sanayi yatırımlarımızda nakış işçiliği hassasiyetiyle çalışma yaptık. Eğitime ciddi önem verdik. Sakarya’mıza iki meslek lisesi kazandırdık açılışlarını inşallah 15 Eylül’de yapacağız. Üniversitemizle ortak ve örnek çalışmalar yaptık bu konuda meslek komitelerimizin her birine çok teşekkür ediyorum.

YERLİ OTOMOBİLE HAZIRIZ

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya’nın yerli oto için en hazır il olduğunu kaydetti.

Yerli otomobil konusunda ciddi atılım içinde olduklarını kaydeden  Kösemusul, “Şimdi tüm bu çalışmaları yerli otoya ev sahibi olarak ve yerli oto kadar önemsediğimiz yüksek ve alçak gerilim entegre test laboratuarını şehrimize kazandırarak taçlandırmak arzusundayız. Her anlamda hazırız ve çalışıyoruz. İnancımız var, dosyalarımızı Sn. Bakanımıza ve TOBB Başkanımıza teslim ettik. Sakarya’mız yerli otoya en hazır ildir” dedi.

ÜRETENİN YANINDAYIZ

SATSO Olağan Meclis Toplantısı’nı izleyen ve sonunda bir konuşma gerçekleştiren Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Başkan Mahmut Kösemusul’a ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Şehrin iş dünyasına her zaman destek olacaklarını vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, “Halkın bizden taleplerini karşılamak için kullandığımız kamu finansmanının temelini sizin ödediğiniz vergiler oluşturmaktadır. İş dünyası çalıştıkça devlet güçlenir. Bizler her zaman üretenin ve iş dünyasının yanında yer almaya gayret ediyoruz. Eskiden temeller atılır, yıllarca sonuç alınamazdı. Temelini attığımız hizmetlerin açılışını yapmak nasip olmayan günler geride kaldı. Artık devlet de iş dünyası da hızla ilerliyor. İş dünyamız büyük bir gayretle çalışıyor, başarılara imza atıyor. Müteşebbisliği özendiren eğitim modelini uygulamalıyız. Yeni girişimciler kazanmalıyız. Bizler daha iyisini, en iyisini yapabilecek bir özel teşebbüse sahibiz. İş dünyamıza turkuaz halı serecek; kanunlar doğrultusunda önlerindeki engelleri kaldıracağız” diye konuştu. 

Bu haber toplam 4048 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar