SRT Yayın Akışı - 23.01.2019
Son Dakika

İHH ARAMA KURTARMA GÖREVE HAZIR15 Ağustos 2017 - 15:44, Salı

İHH tarafından Bolu Aladağlar’da arama kurtarma tatbikatı düzenlendi. Türkiye çapında 21 ilden yaklaşık 250 gönüllünün katılımı ile gerçekleşen tatbikata Sakarya İHH 6 kişilik bir ekiple ile katıldı.

AFAD ve UMKE  yetkililerinin  de gözlemci olarak bulunduğu tatbikatta, kentsel arama kurtarma, dağda arama kurtarma, suda arama kurtarma konularında bilgilendirme yapılarak farklı senaryolara göre çalışmalar gerçekleştirildi. Sakarya İHH 6 katılımcı ve teknik malzemeleriyle eğitimlere katılarak görevlerini başarı ile yerine getirip şehre döndüler.

FARKLI EĞİTİMLER

Sakarya İHH Yönetim Kurulu üyesi ve Arama Kurtarma Birim Sorumlusu Hakan Sağlam; İHH acil yardım ve arama kurtarma ekipleri yetkinlik elde edebilmek için birçok farklı eğitimden geçer. Göçükte, su altında ve yangında arama kurtarma eğitimleri kurlar halinde alınır. Yangında arama kurtarma eğitimleri İtfaiye Eğitim Merkezi’nde oluşturulan yangın simülasyonları eşliğinde uzman ekiplerce verilir. Yangının gerçekleştiği mekandan yaralı tahliyesi, tahliye düzenekleri kurulması ve benzeri eğitimleri alan ekipler mekan yapısına özel müdahale edebilme kabiliyeti kazanır.” 

Bu haber toplam 4066 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar