SRT Yayın Akışı - 23.01.2019
Son Dakika

YÖÇEYDER’DEN 750 TL’LİK KURBAN ÇAĞRISI6 Ağustos 2017 - 14:19, Pazar

Haberin Fotoğrafları

Sakarya'da yerel olarak kurulan ancak ülke genelindeki çalışmaları örnek alınan kısaca YÖÇEYDER olarak bilinen Yetim Öksüz Çocuklar Eğitim, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nden yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kamuoyuna bir açıklama geldi.

Sakarya’da 20 yıldır faaliyet gösteren ve her yıl vekâlet yoluyla kurban kesimi organizasyonu gerçekleştiren YÖÇEYDER; kestiği kurbanları şehrimizdeki yetim ve öksüz çocuklar ile ailelerine ulaştırırken, bu yılda siz hayırseverlerden ve kurban kesecek vatandaşlardan vekalet yoluyla gelecek kurbanları yetim ve öksüz ailelere ulaştıracak. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Ali Türkoğlu; yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle vekâletle kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımıza çağrıda bulunarak; “Kurban Bayramı’nda bayram sevincini yetim/öksüz ve ailelerinin sofralarında da yaşatmak isteyen vatandaşların 750 TL karşılığında derneğimiz aracılığıyla kurban ibadetlerini yerine getirebilirler. Derneğimizce her yıl vekâlet yoluyla kurban kesiyoruz ve bu yıl da kurban ibadetini yerine getirmek için vekâletli kurban kesmeye sizi davet ediyoruz. Arzulayanlar bizzat vekâlet vermek suretiyle kesime eşlik edebilirler. Kesilen kurbanları yetim aile ve çocuklara, bayram süresince anında ulaştıracağımız gibi yıl boyunca ailelere gerek kavurma, gerekse sucuk olarak dağıtacağız” dedi.

 

KURBAN HİSSESİ NASIL VERİLECEK?

“Bir kurban hissesinin 750TL olduğuna vurgu yapan Dernek Başkanı Ali Türkoğlu; “Arzu edenler derneğimizin Türkiye Finans Katılım Bankası’ndaki TR75 0020 6001 0999 0664 8700 01 iban numaralı veya Ziraat Katılım Bankası’ndaki TR18 0020 9000 0011 6585 0000 01 iban numaralı hesaplarımıza hisse başına 750 TL yatırabilirler. Ayrıca derneğimizin Yeni Sakarya Camii karşısındaki Ulus Caddesi, No.37 Adapazarı adresimizde nakit veya kredi kartı ödeme yapabilirsiniz”  diyerek Kurban Bayramı’nda bayram sevincini yetim/öksüz ve ailelerinin sofralarında da yaşatmak isteyen vatandaşlara  nasıl verileceğini açıkladı. Başkan Türkoğlu ayrıca; son olarak “Bayram günlerinde derneğimiz açık olacak ve ‘Et Bağışı’ yapmak isteyen vatandaşlarımızdan yardımları teslim alınacaktır” derken, diğer konularda derneğin 0264 2783814 & 0506 2933040 telefonlarını arayarak bilgi alınabileceğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 3985 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar